آخرین خبرهای «اقتصاد آنلاین»

هر ۳ ثانیه یک نفر در جهان به زوال عقل مبتلا می‌شوداقتصاد آنلاین ، 7 ساعت پیشانجمن جهانی آلزایمر همزمان با روز جهانی مقابله با این بیماری (۲۱ سپتامبر) در گزارشی با عنوان «گزارش جهانی بیماری آلزایمر ۲۰۱۸» اعلام کرد، هر سه ثانیه یک نفر در جهان به دمانس (زوال عقل) مبتلا می‌شود.

شطرنج سبب پیشگیری از آلزایمر می‌شوداقتصاد آنلاین ، 7 ساعت پیشعضو انجمن پزشکان ورزشی معتقد است که شطرنج و تمرینات هوازی با شدت متوسط سبب پیشگیری از آلزایمر می‌شود.

پژوهشگران ژاپنی سلول‌های تخمک‌ساز تولید کردنداقتصاد آنلاین ، 8 ساعت پیشبرای نخستین بار در جهان، گروهی از پژوهشگران ژاپنی از سلول‌های بنیادی (iPS) انسان، سلول‌های نابالغ تولید مثل که قابلیت تبدیل به تخمک دارند تولید کردند.

دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟اقتصاد آنلاین ، 10 ساعت پیش از زمان شگل‌گیری سوئیفت، کشورهای جهان در زمان جابجایی پول، پیام‌های مرتبط با این نقل و انتقال را از طریق این پیام رسان بانکی منتقل می‌کردند، اما هم اکنون این سیستم به پاشنه آشیل تلاش‌های ایران برای دور زدن تحریم‌ها تبدیل شده است.

کلاهبرداری پیامکی ۲۲ میلیارد تومانیاقتصاد آنلاین ، 10 ساعت پیش وزیر ارتباطات از کلاهبرداری‌های پیامکی به ارزش ۲۲ میلیارد تومان ظرف ۵ ماه اخیر خبر داد.

درمان طاسی سر با روغن چوب صندلاقتصاد آنلاین ، 10 ساعت پیشمحققان ادعا می‌کنند مالیدن روغن چوب صندل بر روی پوست فرق سر موجب تحریک رشد مو در مدت ۶ روز می‌شود.

مکمل‌های تقلبی در عضلات جواناناقتصاد آنلاین ، 10 ساعت پیشگرایش جوانان به ورزش بدنسازی، باعث شده عده‌ای سودجو به دنبال کسب درآمد بیشتر از طریق فروش مکمل‌های تقلبی و قاچاق در این قبیل مکان‌های ورزشی باشند.

فیلترینگ سایتهای اینترنتی اشتغال آفرین مشروط شد اقتصاد آنلاین ، 12 ساعت پیش پس از بررسی فیلتر شدن ۱۸۰ سایت فعال در حوزه گردشگری از سوی قوه قضائیه مقرر شد در راستای صیانت از اشتغال، در جلسه شورای عالی مجازی موارد تخلف ابتدا رسیدگی و سپس فیلتر شود.

سهم ۴۳درصدی اپل از فروش گوشی‌های هوشمند در جهاناقتصاد آنلاین ، 13 ساعت پیشگفته می‌شود اپل ۴۳ درصد از سهم فروش گوشی های هوشمند با قیمت بالای ۴۰۰ دلار را در جهان به خود اختصاص داده است.

پرفروش‌ترین اسپیکر هوشمند جهان معرفی شداقتصاد آنلاین ، 14 ساعت پیشگوگل هوم مینی، پرفروش‌ترین اسپیکر هوشمند جهان در سه ماهه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی معرفی شده است.

سیم‌کارت جدید "ای‌سیم" چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟اقتصاد آنلاین ، 15 ساعت پیشبا توجه به معرفی دو پرچمدار جدید اپل و بهره‌مندی آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس از قابلیت سیم‌کارت ای‌سیم (eSIM)، این گزارش به معرفی مختصری از این نوع جدید سیم‌کارت می‌پردازد.

چرا شبکه‌های اجتماعی شما را افسرده می‌کنند؟اقتصاد آنلاین ، 15 ساعت پیشاحتمالا شما تجربه پرسه‌زنی در شبکه‌های اجتماعی را دارید و شاید به‌دنبال آن به این فکر کرده باشید که زندگی همه از شما بهتر است؛ ولی به گفته کارشناسان، چنین مقایسه‌هایی غلط و صرفاً با احتمال بالاتر ابتلا به افسردگی در ارتباط هستند.

فروش آیفون وارداتی با دلار ۴۲۰۰ تومانی، به قیمت ارز آزاد دربازاراقتصاد آنلاین ، 17 ساعت پیشاز نتایج تخصیص ۲۲۰ میلیون یورو ارز دولتی به واردات گوشی به ویژه آیفون این است که باوجود وقفه در عرضه کالا و محدود شدن تعداد و مدل‌‌های گوشی‌ در بازار، هنوز آیفون‌های وارد شده با دلار 4200 تومانی با گارانتی رسمی در بازار موجود است.

نقش سیگار در ایجاد بیماری‌های قلبیاقتصاد آنلاین ، 18 ساعت پیشسیگار کشیدن عامل خطر مهمی برای ایجاد بیماری‌های قلبی عروقی است؛ به طوری که احتمال بروز سکته‌های مغزی و حملات قلبی در افراد سیگاری ۲ تا ۳ برابر بیشتر از غیر سیگاری‌ها است.

مولکول موثر در بروز پوکی استخوان، شناسایی شداقتصاد آنلاین ، 1 روز پیشمحققان کالج پزشکی جورجیا در آمریکا موفق به شناسایی یک مکانیسم مولکولی شده‌اند که می‌تواند مانع از پوکی و شکستگی استخوان ناشی از افزایش سن شود.

هشدار کمیسیون اروپا به فیسبوکاقتصاد آنلاین ، 1 روز پیشکمیسیون اروپا درباره احتمال تحریم به فیسبوک هشدار داد.

باکتری الکتریکی در روده انسان کشف شداقتصاد آنلاین ، 1 روز پیشمحققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا گونه‌هایی از باکتری‌های روده را شناسایی کردند که توانایی تولید الکتریسیته را دارد.

محلول ضدعفونی چطور باعث چاقی می‌شود؟اقتصاد آنلاین ، 1 روز پیشمحققان هشدار دادند که مواد پاک کننده خانگی به دلیل افزایش باکتری‌های روده موجب چاقی کودکان می‌شوند.

آشنایی با مواد خوراکی مفید برای تقویت حافظهاقتصاد آنلاین ، 1 روز پیشمحققان تاکید می کنند رژیم غذایی می تواند در سلامت مغز تاثیر داشته باشد.

ارتباط اعتیاد کاربران به اینترنت و بی‌خوابی اقتصاد آنلاین ، 1 روز پیشبه تازگی دانشمندان دریافته‌اند که تعداد ساعات استفاده کاربران از گوشی هوشمند و رایانه ارتباط مستقیمی با مشکلات خواب و بی‌خوابی آن‌ها دارد.