آخرین خبرهای «برق نیوز»

راهکار‌های سندیکا به مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کاهش اثرات تحریم‌هابرق نیوز ، 8 ساعت پیشسندیکای صنعت برق ایران در نامه‌ای به معاونت پژوهش‌های زیربنایی و امور تولیدی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، راهکار‌های بخش خصوصی در حوزه انرژی را به منظور کاهش اثرات تحریم ارائه کرد.

بهبود شاخص ضریب شدت حوادث در توزیع برق فارسبرق نیوز ، 8 ساعت پیشمدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع برق فارس گفت:در سال ۹۵ شاخص ضریب شدت- تکرار حوادث ۴/۱۷ (چهار و هفده صدم) بود که با اقدامات انجام شده درسال ۹۶ این ضریب به ۳/۸۶ (سه وهشتادو شش صدم) رسیده است که این کاهش، حاکی از موفقیت برنامه‌های اجرایی شده درشرکت توزیع برق استان فارس است.

افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع در مناطق ۱ و ۳ تهرانبرق نیوز ، 8 ساعت پیشبا هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع و تعویض کابل‌های فرسوده با کابل ۶۳ کیلوولت خشک، مدار اول پروژه کابل کشی ۶۳ کیلوولت ازگل– پاسداران، به طول ۱/۴ کیلومتر به صورت ۳ مداره و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برق دار شد.

بلندترین بالابر مقره شوی ایرانبرق نیوز ، 8 ساعت پیشبالابر ۳۳ متری منطبق با آخرین تکنولوژی روز دنیا در کشور تولید شده و دارای مخزن آب با ظرفیت ۶ هزار لیتر، پمپ آب با فشار کاری ۷۰ بار و خروجی ۲۲۰ لیتر در دقیقه، قابلیت نصب نازل مخصوص مقره شوی و مجهز به سیستم کنترل رسانایی آب مقطر داخل مخزن و .. است.

پیشگیری از آتش سوزی پانلها و سامانه های فتوولتاییکبرق نیوز ، 8 ساعت پیشبا افزایش روز افزون نصب تعداد سامانه های فتوولتاییک و وجود خطاهای انسانی در زمان اجرای پروژه های خورشیدی که منتج به افزایش خطر های گوناگون برای این پروژه ها میشود نیازاست استاندار ها و آیین نامه هایی تدوین گردد.یکی از مواردی که ممکن است نیروگاه های خورشیدی و سیستم های فتوولتاییک را تهدید کند موضوع آتش سوزی میباشد و در این راستا استاندارد هایی نیز تدوین شده است که مهمترین این استانداردها را در این گزارش میخوانید.

خاموشی‌های اخیر برق ;از علت تا درمانبرق نیوز ، 9 ساعت پیشمتأسفانه این روز‌ها شاهد قطع برق‌های برنامه‌ریزی شده به منظور مدیریت بار در سطح کشور هستیم.چه عواملی سبب بروز این بحران شده است؟ رشد مصرف برق مشترکین در ساعات پیک، عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی و کاهش نزولات جوی از جمله مهم‌ترین عوامل بروز این بحران هستند که در ادامه به تشریح سه مورد فوق پرداخته می‌شود.

صورتجلسه همکاری کارگروه مشترک کمیته تجدیدپذیرهای سندیکا و ساتبابرق نیوز ، 9 ساعت پیشصورتجلسه همکاری کارگروه مشترک کمیته تجدیدپذیرهای سندیکا و ساتبا منتشر شده است. در این صورتجلسه بر ارزیابی شرکت های فعال در زمینه انرژی تجدیدپذیر تاکید شد و مقرر شد جلسه ای با سازمان برنامه و بودجه در خصوص انتقال نتایج جلسه بین کارگروه های مشترک کمیته تجدیدپذیر سندیکا و ساتبا تشکیل شود.

اجرای ممیزی انرژی برق در ادارات دولتی تبریزبرق نیوز ، 9 ساعت پیشممیزی انرژی بیش از ۲۲۰ اداره دولتی و بانک توسط شرکت توزیع برق تبریز انجام شد. محور‌های این ممیزی شامل استفاده از روشنایی طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از دمای رفاه (۲۵ درجه سانتی گراد) در سیستم‌های سرمایشی و خاموش کردن سیستم‌های سرمایشی بعد از ساعت ۱۲ ظهر است.

استقرار میز خدمت در توزیع برق استان چهارمحال و بختیاریبرق نیوز ، 10 ساعت پیشبه منظور راهنمایی و جلب رضایت مراجعین و مشترکین و جلوگیری از سردرگمی آنها، میز خدمت در حوزه ستادی و امور بر ق. شهرستان‌های شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری استقرار یافت.

تولیدکننده برتر پنل خورشیدی در سال 2017برق نیوز ، 10 ساعت پیشفروش هر کمپانی بر اساس فروش مستقیم خود شرکت اعم از تمام مراحل ساخت و بازاریابی و چه براساس فروش غیرمستقیم که طی آن شرکت بخشی از فرآیند ساخت یا بازاریابی را به شرکت دیگر واگذار می‌کند (که در آن شرکت ثالث می‌تواند از برندی بجز برند اصلی استفاده کند) ، تعریف می‌شود. همچنین در این تحقیق قیمت درب کارخانه در نظر گرفته شده است تا تعرفه‌های گوناگون مالیاتی در کشورهای مختلف ، معیار واحد ارزیابی را مخدوش نکند.

طول عمر تجهیزات خورشیدیبرق نیوز ، 10 ساعت پیشیکی از مسائلی که برای سرمایه گذاران در حوزه خورشیدی بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد طول عمر تجهیزات در زمان بهره بری میباشد. در این گزارش طول عمر تجهیزات اصلی یک نیروگاه خورشیدی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

معرفی اینورتر کاکوبرق نیوز ، 13 ساعت پیشاینورتر خورشیدی کاکو، محصول کشور آلمان در پنج مدل مختلف میباشد که با توجه به شرایط ضمانت نامه ای و قیمت تمام شده این دستگاه و همسان سازی این دستگاه برای نیروگاه های مخالف رقیب جدی برای دیگر اینورتر های آلمانی به شمار میرو

عرضه برق نیروگاه ارومیه با تحویل ماهانهبرق نیوز ، 14 ساعت پیشعرضه برق نیروگاه ارومیه با دوره تحویل ماهانه مرداد در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی امروز در چهارمین روز معاملاتی هفته نهایی شد.

معرفی اینورتر خورشیدی Froniusبرق نیوز ، 14 ساعت پیششرکت اتریشی فرونیوس (Fronius) تولیدکننده اینورترهای خورشیدی از سال 1992 دراین حوزه حضور دارد. این شرکت در اتریش، جمهوری چک و امریکا کارخانه تولید اینورتر و در بیش از60 کشور دنیا و ایران دفتر فروش رسمی دارد.

معرفی اینورتر INVOLARبرق نیوز ، 15 ساعت پیشمایكرو اینورترهای خورشیدی متصل به شبكه شرکت INVOLAR در بسیاری از كشورهای جهان مورد استفاده و استقبال قرار گرفته است چون از لحاظ ظرافت و دقت در ساخت بسیار مورد تایید می باشد.

معرفی اینورتر خورشیدی COTEKبرق نیوز ، 1 روز پیشاین نوع اینورترها در بسیاری از کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.اینورتر های کوتک دارای کیفیتی بمناسبی می باشند و بر اساس اطلاعات ذکر شده، این اینورتر می توانند گزینه مناسبی جهت سیستم های خورشیدی و مخابراتی باشد.

آغاز کشیک کارکنان مدیریت مصرف توزیع برق مانه و سملقانبرق نیوز ، 1 روز پیشمدیر توزیع برق شهرستان مانه و سملقان گفت: با توجه به افزایش بی سابقه گرمای هوا در کشور و استان خراسان شمالی و اعمال برنامه مدیریت مصرف بار، همکاران دفتر مدیریت مصرف به صورت دوره‌ای با حضور در واحد اتفاقات، پاسخگوی مشترکان خواهند بود.

معرفی اینورتر خورشیدی DARDAبرق نیوز ، 1 روز پیشاین اینورتر ها نیز دارای مزایای قابل توجهی هست و THD پایین آن، مصرف داخلی ناچیز و همچنین استفاه از تکنولوژی DSP نیز توانسته است این اینورتر را در زمره محصولات مناسب برای نیروگاه های خورشیدی قرار دهد.

معرفی اینورتر خورشیدی growattبرق نیوز ، 1 روز پیشکمپانی growatt یک شرکت فعال در زمینه انرژی است که عمده فعالیت خود را صرف طراحی و ساخت اینورتر سیستم های فوتوولتاییک کرده است. این کمپانی تاکنون بیش از 2GW تاسیسات خورشیدی در سطح جهان نصب کرده است.محصولات این شرکت با راندمان قابل قبول می تواند رقیبی قابل توجه برای دیگر برندهای موجود در بازار باشد.

معرفی اینورتر خورشیدی SMAبرق نیوز ، 1 روز پیشSMA را می توان یکی از قوی ترین و با کیفیت ترین تولید کننده های اینورتر متصل به شبکه معرفی کرد. اینورتر های تولید شده توسط این شرکت آلمانی بسیار پایدار بوده در بسیاری از نیروگاه های خورشیدی بالای 100 کیلووات مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت در بیش از 20 کشور جهان دارای نمایندگی است.