آخرین خبرهای «برق نیوز»

مصرف برق کردستان در زمان پیک ۴۲۸ مگاوات استبرق نیوز ، 4 هفته پیشمدیرعامل شرکت توزیع برق استان کردستان گفت: کل مصرف استان کردستان در زمان پیک ۴۲۸ مگاوات است در صورتیکه دو برابر مصرف، نیروی برق در استان تولید می‌شود.

دیاگرام تك خطی تابلو تزریق به شبكه نیروگاه خورشیدیبرق نیوز ، 4 هفته پیشدر شکل زیر دیاگرام تک خطی تابلو تزریق به شبکه برای نیروگاه های خورشیدی بزرگ شامل Breaker ، Metering و ... را مشاهده می کنید.

مطالعات کیفیت توان در اتصال به شبکه نیروگاه‌های خورشیدیبرق نیوز ، 4 هفته پیشکیفیت توان بالا در سیستم قدرت، به معنی توانایی سیستم برای تحویل برق بدون نوسان، در ولتاژ و جریان نامی گفته می‌شود. در ادامه مطالعات کیفیت توان در اتصال به شبکه نیروگاه‌های خورشیدی و به طور کل نیروگاه‌های تولید پراکنده را بررسی می‌کنیم.

طبقه بندی انواع CPV‌هابرق نیوز ، 4 هفته پیشفناوری فتوولتائیک‌های متمرکزشونده از تجهیزات اپتیکی مانند لنز‌ها و یا آینه‌های منحنی برای متمرکز کردن نور خورشید روی یک سطح کوچکی از فتوولتائیک خورشیدی استفاده می‌کند. در ادامه انواع مختلف این فناوری را بررسی می‌کنیم.

تولید برق از زیست توده به روش گازی سازی پلاسمابرق نیوز ، 4 هفته پیشگازی سازی پلاسما یک فرایند ویژه گازی سازی است که در آن زیست توده در دمای بسیار بالا (۳۰۰۰ درجه سانتیگراد یا حتی بالاتر) در محیطی کم به اجزای اصلی گاز (هیدروژن و مونواکسیدکربن) اکسیژن تبدیل می‌گردد. گازی سازی زیست توده به روش پلاسما به عنوان یک فناوری تمیز و قابل اطمینان با حداقل تولید قطران و کمترین اثرات زیست محیطی در نظر گرفته می‌شود.

انواع دسته بندی استاندارد‌ها و آزمون‌های ماژول فتوولتائیکبرق نیوز ، 4 هفته پیشماژول فتوولتائیک نیز مانند دیگر اجزای فتوولتائیک دارای استاندارد‌ها و آزمون‌های مختص به خود است. در ادامه انواع آزمون‌ها از منظر هدف و خوزه کارکرد را بررسی می‌کنیم.

عرضه ۱۰ هزار کیلووات برق نیروگاه طوسبرق نیوز ، 4 هفته پیشروز جاری در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی، ۱۰.۰۰۰ کیلووات در هر ساعت با دوره مصرف بارپایه و دوره تحویل هفتگی ۵ اسفند ۹۶ توسط نیروگاه طوس عرضه می‌شود.

آزمون های راه اندازی و بهره برداری نیروگاه های خورشیدیبرق نیوز ، 4 هفته پیشبعد از احداث نیروگاه‌های خورشیدی بزرگ آزمون‌هایی جهت بررسی نیروگاه صورت می‌پذیرد تا نیروگاه راه اندازی و به بهره برداری برسد. در ادامه این موارد را مشاهده می‌کنید.

کلنگ زنی فاز نخست پست ۱۳۲/۳۳ کیلوولت GIS شهید جاسم حمید اهوازبرق نیوز ، 4 هفته پیشآیین کلنگ زنی فاز نخست پست ۳۳/۱۳۲ کیلوولت GIS شهید جاسم حمید (عبادی) با حضور قائم مقام وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و جمعی از مسئولان استانی در کوی مهدیس اهواز برگزار شد.

قطع برق یک میلیون مشترک در زلزله 7،2 ریشتری مکزیکبرق نیوز ، 4 هفته پیشزلزله 7.2 ریشتری که اواخر روز گذشته (جمعه) در مکزیک رخ داد، باعث قطع برق حدود یک میلیون خانه و مغازه در پایتخت و جنوب این کشور شد

مقدار زمین مورد نیاز برای ساخت نیروگاه‌های مگاواتی خورشیدی در نقاط مختلف دنیابرق نیوز ، 4 هفته پیشدر جدول زیر مقدار تقریبی مساحت مورد نیاز برای ساخت نیروگاه‌های مگاواتی خورشیدی در نقاط مختلف دنیا را به تفکیک تکنولوژی مشاهده می‌کنید.

فناوری فتوولتائیک‌های متمرکزشونده CPVبرق نیوز ، 4 هفته پیشفناوری فتوولتائیک‌های متمرکزشونده از تجهیزات اپتیکی مانند لنز‌ها و یا آینه‌های منحنی برای متمرکز کردن نور خورشید روی یک سطح کوچکی از فتوولتائیک خورشیدی استفاده می کند. در مقایسه با سیستم‌های غیر متمرکزشونده این سیستم‌ها می توانند با صرفه جویی در هزینه مربوط به سلول‌های خورشیدی به کاهش هزینه سیستم کمک کنند.

انواع سلول های فتوولتائیک کریستالیبرق نیوز ، 1 ماه پیشمهم‌ترین نوع سلول‌های فتوولتائیک، سلول‌های فتوولتائیک سیلیکونی هستند. سلول‌های فتوولتائیک سیلیکونی به دو نوع تقسیم می‌شوند: تک کریستالی و چند (پلی) کریستالی. در ادامه این دو نوع را بررسی می‌کنیم.

استاندارد‌های آزمون تائید صلاحیت اینورتر‌های فتوولتائیکبرق نیوز ، 1 ماه پیشاینورتر‌های فتوولتائیک بایستی از فیلتر استاندارد‌های زیادی گذر کنند از جمله ایمنی، ویژگی‌های اتصال به شبکه، پیشگیری از حالت جزیره‌ای و .... در ادامه این استاندارد‌ها را بررسی می‌کنیم.

کسب و کار نیروگاه های خورشیدی خانگی از نگاه یک نصاب سیستم های خورشیدیبرق نیوز ، 1 ماه پیشبراتی نصاب پنل‌های خورشیدی، نیروگاه‌های خورشیدی و همچنین آب‌گرمکن‌های خورشیدی است. او اگرچه تحصیلاتی در این‌باره ندارد و به‌گفته خودش فقط تا دوم راهنمایی درس خوانده است. او گفت: در یک گوشه از حیاط مشغول به کارم. تصمیم گرفتم مسافرکشی کنم و به مردم اطلاع‌رسانی می‌کنم. مردم سوال‌های زیادی دارند که بیشتر آن‌ها نشئت‌گرفته از بی‌اعتمادی‌شان به این موضوع است.

تاکید مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان بر افزایش بهره وری و مدیریت مصرفبرق نیوز ، 1 ماه پیشعظیم بلبل آبادی شامگاه جمعه در نشست خبری گفت: افزایش بهره‌وری کارکنان جزء برنامه‌های شرکت است. یکی از رویکردهای اساسی شرکت برق منطقه‌ای گیلان بحث مدیریت مصرف است زیرا مدیریت مصرف یکی از نیازهای اقتصاد ملی کشور و همچنین اقتصاد‌ استان گیلان و خانواده‌ها است.

نحوه تأمین مالی طرح‌های خورشیدیبرق نیوز ، 1 ماه پیشیکی از رایج‌ترین منابع تأمین مالی طرح‌های نیروگاهی، تسهیلات ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی می‌باشد. در ادامه یک سری از ضوابط اعطای تسهیلات صندوق توسعه ملی به طرح‌ها را مرور می‌کنیم.

تجاری سازی توربین های بادی 1 تا 30 کیلوواتی در ایران+تصاویربرق نیوز ، 1 ماه پیشیک شرکت دانش بنیان ایرانی، توربین‌های بادی کیلوواتی در ۸ مدل ۱، ۲، ۳، ۵، ۷، ۱۰، ۲۰، ۳۰ کیلوواتی را در کشور به مرحله تجاری سازی رسانده است.

تولید برق استان مرکزی ۵ برابر مصرف استبرق نیوز ، 1 ماه پیشظرفیت تامین و تولید برق استان ۵ برابر مصرف آن است. ما نباید به گونه‌ای عمل کنیم که از ۳ هزار میلیارد ریال فروش برق نیمی از آن صرف مطالبات و بدهی‌ها شود، زیرا این مسئله هر چقدر هم که مدیریت قوی باشد باز سبب ایجاد اختلال شده و کار را سخت می‌کند.

مطالعات اتصال کوتاه در اتصال به شبکه نیروگاه‌های خورشیدیبرق نیوز ، 1 ماه پیشبا توجه به آثار سوء اتصال کوتاه و ضرورت حفاظت سیستم قدرت در مقابل این جریان‌ها و به منظور طراحی صحیح سیستم حفاظتی لازم است که محاسبات و مطالعات اتصال کوتاه در یک شبکه به طور دقیق انجام شود.