آخرین خبرهای «ساختنی»

فیلتر هوای فعال بسازید و از هوای تمیز لذت ببریدساختنی ، 1 ساعت پیشدر این ساختنی به شما یاد می‌دهیم چطور با ترکیب فیلتر هوای هپا و کربن فعال یک فیلتر هوای فعال بسازید که هم ذرات معلق و هم بوی نامطبوع را به کلی از بین می‌برد. این فیلتر هوا برای از... .

با برد ESP8266 ساعت LED رومیزی بسازیدساختنی ، 14 ساعت پیشدر این ساختنی یاد می‌گیرید چطور با برد توسعه ESP8266 یک ساعت LED ساده و شیک بسازید. برای ساخت این ساعت از ماتریکس LED استفاده می‌کنیم و به همین خاطر ظاهر دیجیتال و زیبایی پیدا می‌کند. اگر قصد دارید این... .

ماکت های شهری که با مادربرد، پردازنده و میکروتراشه ساخته شده‌اند!ساختنی ، 16 ساعت پیشهیکو هلویگ یک عکاس آلمانی است که با قطعات الکترونیکی بدون استفاده ماکت های شهری مدرن و البته منحصربه‌فرد ساخته است. تصاویر پروژه Silicon Cities شبیه نمای هوایی شهرهای آینده در نور شب هستند و اجزای این شهرها را قطعات... .

آموزش ساخت تستر باتری با برد LINKIT ONEساختنی ، 21 ساعت پیش«این باتری خالیه؟» این سوالی است که بارها از همه ما پرسیده شده و در اکثر مواقع جوابی برایش نداشته‌ایم. اگر کلی باتری دارید و هربار که باتری نیاز دارید، چندبار این سوال را از خودتان می‌پرسید با ساختنی همراه... .

آموزش ساخت اسانس گل رز در خانه و بدون وسایل حرفه‌ایساختنی ، 1 روز پیشاگر اهل ساخت عطر و لوازم آرایشی – بهداشتی باشید، می‌دانید که پیدا کردن اسانس خوب و طبیعی در بازار چقدر است. به همین خاطر ساخت اسانس در خانه طرفداران زیادی دارد. قبلا در ساختنی تقطیر اسانس را یاد گرفته‌اید... .

آموزش ساخت لولای پلاستیکی با پرینتر سه بعدیساختنی ، 1 روز پیشلولاها معمولا از جنس چوب یا فلز ساخته می‌شوند. این نوع لولاها کاربرد زیادی هم دارند اما در برخی پروژه‌ها نمی‌شود از لولای چوبی و فلزی استفاده کرد. در چنین شرایطی باید لولای پلاستیکی پیدا کرد که انعطاف پذیر نباشد... .

بیرون خزیدن یک تارانتولا از پوست خودش را تماشا کنید!ساختنی ، 1 روز پیشدر این مطلب ویدیوی تایم لپس بیرون خزیدک تارانتولای قرمز مکزیکی از پوست خودش را می‌بینید. این ویدیوی ۴۰ ثانیه‌ای که در باغ وحش سینسیناتی ضبط شده، تلاش هفت ساعته این تارانتولا برای رهایی از اسکلت قدیمی‌اش را نشان می‌دهد.... .

آموزش ساخت لنز موبایل ماکرو برای عکاسی با گوشی هوشمندساختنی ، 1 روز پیشلنز موبایل یکی از بهترین گجت‌ها برای طرفداران عکاسی با گوشی هوشمند است. اما اگر طرفدار عکاسی ماکرو باشید، پیدا کردن لنز موبایل ماکرو کمی سخت خواهد بود. در این ساختنی به شما یاد می‌دهیم چطور یک لنز موبایل ماکرو... .

چراغ خواب هفت رنگ با طرح پروانه بسازیدساختنی ، 2 روز پیشدر این ساختنی به شما یاد می‌دهیم چطور یک چراغ خواب هفت رنگ از جنس آکریلیک بسازید. منبع نوری این چراغ خواب نوار WS2812B و حلقه LED RGB است که باعث می‌شود چراغ رنگ‌ها و حالت‌های مختلف داشته باشد. این... .

آموزش ساخت دستگاه سنسور مقدار نمک در محیط های مایعساختنی ، 2 روز پیشاین مدار سنسور مقدار نمک برای تشخیص میزان نمک موجود در یک محیط مایع استفاده می شود. همچنین در این دستگاه از سه چراغ LED به عنوان نمایشگر استفاده شده است که مقدار موجود را نشان می دهد. با استفاده... .

واضح‌ترین تصویر از مرکز کهکشان راه شیری را اینجا ببینیدساختنی ، 2 روز پیشیک تلسکوپ عظیم موفق به تهیه واضح‌ترین نما از مرکز کهکشان راه شیری تا به امروز شده است. این تصویر با جزییات بسیار دقیق فضای اطراف سیاه‌چاله مرکز کهکشان را به تصویر می‌کشد. چیزی که در تصویر زیر می‌بینید حدود... .

آموزش ساخت دستگاه سنسور تشخیص زمان آبیاری گیاهانساختنی ، 2 روز پیشاین مدار تشخیص زمان آبیاری گیاهان به گونه ای طراحی شده که در آن میزان روشنایی چراغ های LED بیانگر میزان نیاز گیاه به آبیاری شده است. میزان مصرف انرژی این مدار بسیار پایین و ولتاژ تغذیه آن در حدود ۳... .

ساخت نمایشگر سیگنال کنترلی با کنترل رادیویی با استفاده از گراف نواریساختنی ، 3 روز پیشمداری که در این متن بیان شده یک گراف نواری SMD با کاربرد وسیع است که بر اساس نمایشگر و سوییچ با کنترل رادیویی عمل می کند و ابزاری مفید برای اسباب بازی های کنترل از راه دور یا ربات... .

با پوکه فشنگ و طناب کوهنوردی دستبند مردانه شیک بسازیدساختنی ، 3 روز پیشدر این ساختنی به شما یاد می‌دهیم چطور یک دستبند مردانه شیک و متفاوت بسازید. این دستبند با ترکیب پوکه فشنگ و طناب کوهنوردی ساخته می‌شود و ساخت آن بسیار ساده است. می‌توانید در ویدیوی زیر آموزش ساخت دستبند مردانه... .

پنج باورهای غلط اما بسیار رایج درباره آتش فشان هاساختنی ، 3 روز پیشهیچ رویداد زمین‌شناسی به اندازه آتش فشان جذاب نیست و تخیل انسان‌ها را درگیر نمی‌کند. تصویر این رویداد طبیعی واقعا خیره‌کننده است: سنگ‌های داغ و مذابی که از با انفجار از زمین بیرون می‌آیند و هر چیزی که سر راهشان... .

 استفاده از صدا برای فعال کردن درایور رادیو کنترلی سروو موتورساختنی ، 3 روز پیشاین پروژه برای کاربردهای رباتیکی در زمینه عروسک های خیمه شب بازی یا انیمیشن سازی طراحی شده است، با این حال از این پروژه می توان در کاربردهای دیگری مانند اسباب بازیهایی که به صدا پاسخ می دهند، رباتیک و... .

آموزش ساخت یک دستگاه تشخیص دهنده باران با استفاده از تریستورساختنی ، 4 روز پیشدر این مدار تشخیص دهنده باران از یک سنسور استفاده شده که خود از یک برد کوچک و یک مدار ساده SCR (تریستور) تشکیل شده تا بتواند باران را تشخیص داده و یک بلندگو را به صدا درآورد. بخش SCR... .

آموزش ساخت ساعت دیجیتال رومیزی و ایستگاه هواشناسی با ساعت قدیمیساختنی ، 4 روز پیشاگر شما هم طرفدار ساعت‌های شماطه‌دار قدیمی هستید، با ساختنی همراه باشید تا به شما یاد بدهیم چطور یکی از این ساعت‌های قدیمی را به ساعت دیجیتال رومیزی و مدرن تبدیل کنید. این ساعت دیجیتال رومیزی با آردوینو ساخته می‌شود... .

محققان با کشف این مولکول به درمان ویروس HIV نزدیک‌تر شدندساختنی ، 4 روز پیشمحققان موفق شدند مولکول کلیدی که توسط ویروس HIV برای حمله به سلول‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد را کشف کنند. این کشف می‌تواند یک گام بزرگ در درمان و مقابله با ویروس HIV باشد. این گروه تحقیقاتی با استفاده... .

چراغ ترمز دوچرخه بسازید و ایمن دوچرخه سواری کنیدساختنی ، 4 روز پیشدر این ساختنی به شما یاد می‌دهیم چطور یک چراغ LED ساده را به چراغ ترمز دوچرخه تبدیل کنید. این پروژه بسیار ساده است و نیاز به مهارت زیادی ندارد. ضمن اینکه تصاویر کار را برایتان ساده‌تر خواهد کرد. اگر... .