آخرین خبرهای «ساختنی»

آموزش راه اندازی برد NodeMCU با نرم افزار Arduino IDEساختنی ، 2 ساعت پیشاگر اهل ساخت پروژه های اینترنت اشیا باشید، حتما از برد NodeMCU زیاد استفاده می کنید. این برد کوچک و ارزان یک ماژول وای فای دارد و قطعه اصلی آن تراشه ESP8266-12 است که با زبان مخصوص برنامه ریزی شده... .

کوچک ترین خانه جهان با کمک ربات های اوریگامی ساخته شدساختنی ، 4 ساعت پیشدانشمندان فرانسوی موفق به ساخت کوچک ترین خانه جهان روی نوک یک فیبر نوری شدند. هر دیواری این خانه ۱۵ میکرومتر (۱۵ میلیونم متر) طول دارد و آنقدر کوچک است که فقط یک کرم گرد و خاک، جانور تک سلولی... .

با برد آردوینو قاب عکس دیجیتال بسازیدساختنی ، 9 ساعت پیشماژول نمایشگر ST7735 TFT یکی از پرکاربردتریتن ماژول های صفحه نمایش در پروژه های آردوینو است. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با استفاده از این ماژول یک قاب عکس دیجیتال بسازید. این آموزش فقط شامل مراحل... .

آموزش راه اندازی سون سگمنت هشت رقمی با تراشه MAX7219ساختنی ، 13 ساعت پیشتراشه MAX7219 یک سریال درایور LED است که معمولا با میکروکنترلرهای مختلف به ویژه آردوینو مورد استفاده قرار می گیرد. برد آردوینو کتابخانه های مختلفی برای این تراشه دارد و به همین خاطر تراشه MAX7219 بهترین انتخاب برای کار با... .

هولدر مخصوص ابزارهای شارژی از جنس لوله‌ PVC بسازیدساختنی ، 1 روز پیشاگر دنبال راهی برای مرتب کردن ابزارهای شارژی در کارگاه تان هستید، لوله PVC انتخاب خوبی است. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با لوله PVC هولدر مخصوص ابزارهای شارژی بسازید. این هولدرها را می توانید زیر... .

گرد و خاک ماه برای انسان به شدت سمی استساختنی ، 1 روز پیشمی گویند در فضا هیچکس صدای تنفس شما را نمی شنود. اما هریسون اشمیت، فضانورد ماموریت آپولو ۱۷ در حین سفر به ماه در سال ۱۹۷۲ اینکار را زیاد کرده است. یک روز بعد از پیاده روی روی کره ماه،... .

با پرینتر سه بعدی مدار رگولاتور ولتاژ بسازیدساختنی ، 1 روز پیشاگر اهل پروژه های الکترونیکی باشید، به خوبی می دانید که ساخت برد مدار چاپی به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد. باید با اسید و لحیم کار کنید و وقت و دقت زیادی صرف کنید تا همه مسیرها درست... .

آموزش تبدیل مدار شماتیک به PCB (مدار عملی) با استفاده از نرم افزار EAGLEساختنی ، 1 روز پیشدر ساختنی های قبل و یا در اینترنت به راحتی می توان توضیحاتی در مورد چگونگی کشیدن یک شماتیک مدار با استفاده از نرم افزار های مختلف را یافت. در این متن با استفاده از شماتیک، روش ساخت یک برد... .

مدارهای تقویت کننده تفاضلی با استفاده از آپ امپ و ترانزیستور BJTساختنی ، 2 روز پیشدر این متن به مدارهای تقویت کننده تفاضلی با استفاده از اپ امپ و ترانزیستورهای BJT و جرئیات آنها پرداخته می شود. همچنین برای درک بهتر و استفاده بیشتر، بلوک دیاگرام های مدار و جزئیات آنها در این متن قرار... .

این ژل هوشمند مثل اختاپوس زیر آب حرکت می کند!ساختنی ، 2 روز پیشمهندسان دانشگاه راتگرز موفق به طراحی نوعی ژل هوشمند شده اند که می تواند زیر آب حرکت کند، اجسام را بردارید و جابجا کند. این مطالعه روی طراحی و ساخت هیدروژل پرینت شده ای تمرکز دارد که بعد از فعال... .

ساخت یک سیستم تشخیص حرکت با استفاده از شتاب سنجساختنی ، 2 روز پیشدر این پروژه از برد توسعه میکروکنترلر C8051 ، یک برد کار با شتاب سنج و سیستم تشخیص حرکت و Simplicity Studio IDE (که همگی از محصولات شرکت Silicon Labs هستند) استفاده شده است که می توان با آنها به... .

با برد آردوینو شمارشگر گایگر بسازیدساختنی ، 2 روز پیششمارشگر گایگر ابزاری است که قابلیت شمارش ذرات باردار را دارد. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با برد آردوینو یک شمارشگر گایگر ساده اما کاربردی بسازید. اگر از ساخت ابزارهای علمی و آزمایشگاهی عجیب لذت می... .

آموزش ساخت تراز دیجیتال اسپریت یا حبابی با برد آردوینوساختنی ، 3 روز پیشدر این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با ترکیب تراشه های شتاب سنج و برد آردوینو، تراز دیجیتال بسازید. هزینه ساخت تراز دیجیتالی به مراتب کمتر از قیمت ترازهای حبابی یا اسپریت موجود در بازار است. ظاهر حرفه... .

روش جدید تشخیص سرطان از بوی نفس بیمار استفاده می کند!ساختنی ، 3 روز پیشمحققان موفق به طراحی یک آزمایش جدید برای تشخیص سرطان مری و معده شده اند که فقط به تنفس بیمار نیاز دارد. این آزمایش بوی تنفس افراد را آنالیز می کند و فقط با همین ابزار سرطان را تشخیص می... .

جارختی دیواری کوچک و شیک با ۱۵ آویز مجزا بسازیدساختنی ، 3 روز پیشاگر کلی لباس و فقط یکی دوتا کمد دارید، ارزش فضای پشت در را به خوبی می دانید! اکثر ما از فضای پشت در برای آویزان کردن لباس های دم دستی استفاده می کنیم؛ اما چطور می شود کارایی چنین... .

ساخت ایستگاه هواشناسی کوچک با استفاده از میکرو ATTINY85ساختنی ، 3 روز پیشاحتمالا ساخت یک ایستگاه هواشناسی کوچک را که با دو آردوینو کار می کند برای شما جالب باشد. اما شاید هر کسی دوست نداشته باشد از دو آردوینو (Arduino) برای اندازه گیری رطوبت و دما استفاده کند. دراین ساختنی قصد... .

جعبه چوبی مخصوص کارت بازی با لولای داخلی بسازیدساختنی ، 4 روز پیشاگر اهل بازی های کارتی باشید، حتما باید یک جعبه کارت خوب برای مراقبت از کارت هایتان داشته باشید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با دستگاه برش لیزری یک جعبه چوبی مخصوص کارت های بازی با... .

باهوش ترین حیوانات کدامند و چطور می شود آنها را شناخت؟ساختنی ، 4 روز پیشبه جز انسان‌ها هیچ موجود دیگری روی زمین نمی‌تواند تست جبر حل کند و مقاله علمی بنویسد. اما حیوانات بسیار باهوشی روی زمین هستند که می توانند سطح انتظارات شما را جابجا کنند. در این پست باهوش ترین حیوانات با... .

آموزش ساخت ستاره یاب تلسکوپی با برد آردوینوساختنی ، 4 روز پیشداشتن یک تلسکوپ کوچک لذت زیادی به همراه دارد اما گاهی پیدا کردن برخی اجرام در آسمان شب خیلی سخت می شود. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور با برد آردوینو یک ستاره یاب تلسکوپی کوچک بسازید... .

کفش هوشمند با دسترسی به GPS و قابلیت ارسال پیامک بسازیدساختنی ، 4 روز پیشاگر تبلیغات کفش های هوشمند را در اینترنت دیده باشید، می دانید که بیشتر آنها روی اهدافی مثل سلامتی و تناسب اندام تمرکز دارند. اما قدم شمار و شمارشگر کالری ویژگی هایی هستند که در هر گوشی هوشمند و ساعت... .