آخرین خبرهای «ساختنی»

با پرینتر سه بعدی مکعب روبیک بریل مخصوص نابینایان بسازیدساختنی ، 13 ساعت پیشفناوری پرینت سه بعدی همه چیزها را آسان‌تر و برخی از غیرممکن‌ها را ممکن کرده است. این فناوری می‌تواند زندگی را برای کم‌توانان جسمی هم ساده‎تر کند. مثلا می‌توانید با پرینتر سه بعدی ابزار کمکی نوشتن یا دستگیره کمکی برای... .

جاروبرقی رباتیک رومبای جدید حافظه دارد و نقشه خانه را به خاطر می‌سپارد!ساختنی ، 15 ساعت پیشدر سال ۲۰۱۸ فقط دو نوع دستگاه کمکی یا رباتیک ارزش این را دارند که به لوازم خانگی‌تان اضافه بشوند. اولی اسپیکر هوشمند است که امکان ارتباط با دستیارهای صوتی مثل الکسا، سیری و … را فراهم می‌کنند. دومی هم... .

AVR Studio نسخه ۴ و ۵ – – قسمت دوم آموزش کامل AVRساختنی ، 18 ساعت پیشAVR Studio  نام یکی از بی شمار کامپایلرهای میکروکنترلرهاست که به خانواده AVR اختصاص دارد و برای برنامه نویسی آن ها به کار می رود. برای کامپیوترهایی که برای اهداف عمومی طراحی شده اند؛ برنامه ای که در یک زبان... .

کنسول بازی چوبی شیک و منحصر به فرد بر پایه رزبری پای بسازیدساختنی ، 20 ساعت پیشاگر دوستدار گجت‌های منحصربه‌فرد هستید، احتمالا کنسول بازی چوبی نظرتان را جلب خواهد کرد. در این ساختنی آموزش ساخت این کنسول بازی را برایتان آماده کرده‌ایم. این آموزش روی ساخت بدنه چوبی کنسول تمرکز دارد و برای ساخت مدار الکترونیکی... .

آموزش ساخت کمپر مسافرتی با وسایل کهنه و بازیافتیساختنی ، 1 روز پیشاگر یک ترک‌بند یا کمپر قدیمی دارید، با ما همراه باشید تا به شما یاد بدهیم چطور آن را به یک کمپر مسافرتی سالم و کاملا نو تبدیل کنید. برای ساخت کمپر مسافرتی با این روش باید چند ابزار نجاری... .

آموزش ساخت برد توسعه ATMEGA64 برای پیاده سازی پروژه های AVRساختنی ، 4 روز پیشاین پروژه یک برد توسعه برای میکروکنترلر ATmega64 ساخت شرکت Atmel است و می تواند برای توسعه ساده سخت افزار AVR به صورت سفارشی یا به عنوان یک برد برای معرفی میکرو پروسسور یا پروگرام کردن استفاده شود. بهتر است... .

نیروی دریایی امریکا قصد دارد سلاح بسیار قوی ریل گان را شلیک کندساختنی ، 4 روز پیشنیروی دریایی ایالات متحده قصد دارد در سال ۲۰۱۶ یک ریل گان – سلاحی که می تواند بارها و بارها یک پرتابه را با سرعت ۵۰۰۰ مایل در ساعت (۸۰۵۰ کیلومتر در ساعت) راه اندازی کند – را در یک... .

آموزش ساخت ماژول GLCD برای استفاده در پروژه های الکترونیکساختنی ، 4 روز پیشدر این پروژه ماژول GLCD یک برد برای سازگار کردن نمایشگر GLCD (نمایشگر گرافیکی) آموزش داده می شود که راه ساده ای برای ارتباط استاندارد GLCD با دیگر اجزای پروژه است. این مدار الکترونیکی در پروژه های الکترونیکی بسیار کاربردی... .

با تکه‌های چرم بدون استفاده پادری چرمی بدوزیدساختنی ، 5 روز پیشاگر اهل چرم‌دوزی باشید،حتما کلی تکه چرم ریز و درشت دارید. هرچقدر اکسسوری چرمی با این تکه‌های چرم بسازید،باز هم برخی از آنها باقی می‌ماند.در این ساختنی یک ایده دیگر برای استفاده از این تکه‌های چرم برایتان داریم: دوخت پادری... .

آموزش پرینت سه بعدی مقدماتی؛ درس دوم: نرم افزار FUSION 360ساختنی ، 5 روز پیشبه درس دوم آموزش پرینت سه بعدی مقدماتی خوش آمدید. در این درس با نرم‌افزار مدلسازی FUSION 360 آشنا می‌شوید تا بتوانید در دروس بعدی مدل دلخواه‌تان را با آن بسازید. نکاتی که در این درس یاد می‌گیرید در دروس... .

مغز ما چطور منجر به خطای دید اثر ثانویه حرکت می‌شود؟ساختنی ، 5 روز پیشیک تیم از محققان دانشگاهی یک همکاری نورولوژیکی در مغز را کشف کردند که می‌تواند یک خطای دید رایج را توضیح بدهد. این همکاری در مرحله انطباق دیداری رخ می‌دهد؛ پدیده‌ای که طی آن مشاهده طولانی مدت یک محرک روی... .

Atmega32 ،مقدمه – قسمت اول آموزش کامل AVRساختنی ، 5 روز پیشAtmega32  ازخانواده میکرو کنترلرهای AVR است. در این قسمت از ساختنی قصد داریم مقدمه ای بر این میکروکنترلرهای پرکاربرد داشته باشیم و شما را تا حدی با ساختار آن ها آشنا کنیم. با قسمت اول از مجموعه کامل آموزش میکروکنترلرهای... .

آموزش پرینت سه بعدی مقدماتی؛ درس اول: ابزار و وسایل پرینت سه بعدیساختنی ، 5 روز پیشبه دنیای پرینت سه بعدی خوش آمدید! در این دوره آزموشی هر چیزی که برای کار با پرینتر سه بعدی لازم است را یاد می‌گیرد. یاد می‌گیرید چطور با نرم‌افزار Fusion 360 مدلسازی کنید و مدلی که ساخته‌اید را پرینت... .

دستگاه CNC کاربردی با استفاده از آردوینو UNO بسازیدساختنی ، 6 روز پیشدر این متن ساخت یک دستگاه CNC ساده اموزش داده می شود تا هر شخصی بتواند به راحتی یک نمونه از آن را با لوازم ساده و هزینه پایین بسازد که با استفاده از آن می توان ساخت بسیاری وسیله... .

کیف دوربین کمری با محافظ لنز ضد ضربه بسازیدساختنی ، 6 روز پیشاگر پروژه‌های عکاسی شما طوری است که مدام دوربین‌تان در معرض خطر ضربه قرار می‌گیرد، باید یک کیف دوربین خوب داشته باشید. البته هر کیف دوربینی برای استفاده در حین عکاسی مناسب نیست. اگر می‌خواهید در حین عکاسی همیشه به... .

محققان یک ابزار جدید برای معاینه پنل های خورشیدی طراحی کردند!ساختنی ، 6 روز پیشمحققان دانشگاه پردو یک ابزار جدید طراحی کردند که کارایی مزارع خورشیدی در تولید الکتریسیته را بررسی می‌کند. تشخیص به موقع پنل های خورشیدی خراب یا بیمار باعث بهبود کارایی هر سیستم خورشیدی در تولید الکتریسیته می‌شود. شرکت‌ها و دولت‌ها... .

میز عسلی چوبی شیک و ساده با رویه بافت بسازیدساختنی ، 6 روز پیشاگر به بافندگی علاقه دارید و دوست دارید اثری از بافت در تمام وسایل خانه‌تان وجود داشته باشد،ما این میز عسلی چوبی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بدنه این میز عسلی شبیه همه میزهای معمولی است با این تفاوت که... .

زنگ اتوماتیک مدرسه و اماکن مختلف با استفاده از میکروکنترلر PICساختنی ، 1 هفته پیشاین پروژه یک سیستم زنگ اتوماتیک مدرسه است که در آن یک سیستم می تواند یک زنگ (یا هر وسیله هشدار دهنده دیگری) را در زمان از پیش تعیین شده به کار بیاندازد.در این پروژه ویژگی های پیشرفته ای به... .

ساخت جعبه موسیقی یا جوک باکس دستی (JukeBox) با استفاده از رزبری پایساختنی ، 1 هفته پیشجوک باکس دستی یا همان JakeBox با وجود اینکه بسیار قدیمی شده اما هنوز می تواند یک عنصر یکپارچه سازی بسیار عالی در منازل باشد.مخصوصا اگر آن خانه هوشمند بوده و پر از دیگر ابزارهای هوشمند باشد. در این پروژه جوک... .

نظریه فیزیک ۵۵ ساله به تولید قطعات الکترونیکی یک بعدی کمک می کندساختنی ، 1 هفته پیشفیزیک‌دانان اتمی یکی از پیش‌بینی‌های یک نظریه ۵۵ ساله درباره قطعات الکترونیکی یک بعدی را تایید کردند. در دوره‌ای که کاربران و تولیدکنندگان دنبال دستگاه‌های کوچک و کوچک‌تر هستند، این اکتشاف اهمیت زیادی دارد و می‌تواند کاربردهای گسترده‌ای داشته باشد.... .