آخرین خبرهای «سینماپرس»

شرکت ۵۲ هزار اثر در جشنواره بین المللی سیمرغسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: همزمان با به پایان رسیدن مهلت ثبت نام، بر اساس اعلام دبیرخانه تعداد آثار رسیده به نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ اعلام شد.

اعلام شرایط ثبت نام رسانه‌ها و منتقدان در جشنواره جهانی فیلم فجرسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: ثبت‌نام اهالی رسانه و اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای حضور در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از دوشنبه سی‌ام بهمن‌ماه آغاز می شود و به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد داشت.

برندگان انجمن فیلمبرداران آمریکا معرفی شدندسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: انجمن فیلمبرداران آمریکا (ASC) برندگان جوایزش را برای کسب بهترین دستاوردها در زمینه فیلمبرداری در سینما و تلویزیون معرفی کرد.

امینی خواه: لابی گری در سینما به تمامی حرفه های سینمایی آسیب وارد کرده است/ متاسفانه مدیران سینمایی در پی دامن زدن به این شرایط هستندسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: مهدی امینی خواه بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در رابطه با لابی گری های رایج در سینمای کشور و به خصوص لابی گری در میان مدیران سینمایی گفت: لابی گری در سینما به تمامی حرفه های سینمایی آسیب وارد کرده است و متأسفانه هیچ یک از مدیران سینمایی نه در سازمان سینمایی و نه در خانه سینما تدبیری برای برون رفت از این وضعیت ندارند و اتفاقاً با انجام حرکاتی عجیب خودشان بیشتر باعث ترویج لابی گری و لابی بازی می شوند!

در جشنواره سی و ششم فیلم فجر فیلم هایی به نمایش درآمد که موجب وهن انقلاب و نظام اسلامی شد/ اتفاقات پیش آمده در این دوره از جشنواره قابل پیگیری استسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: محمدتقی فهیم منتقد سینما پس از اتمام سی و ششمین جشنواره فیلم فجر که به زعم بسیاری از اهالی رسانه، منتقدان و سینماگران جشنواره ای بی رمق، کمرنگ و یخ زده بود گفت: در جشنواره سی و ششم فیلم فجر نه تنها شاهد حضور آثاری در رابطه با مباحث کلان انقلابی نبودیم که بالعکس فیلم هایی به نمایش درآمد که موجب وهن انقلاب و نظام اسلامی شد.

معرفی هیأت گزینش سومین جشنواره فیلم «گلوب»سینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: هیأت گزینش سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم بی‌کلام «گلوب» معرفی شدند. فیلم های برگزیده در روزهای آتی معرفی خواهند شد.

انتقاد سیدابراهیم رئیسی به برخی نگاه‌ها علیه دفاع مقدسسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: تولیت آستان قدس رضوی در دیدار ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: دفاع از سرزمین در بین همه ملت‌های جهان جزو حماسه‌های ملی محسوب می‌شود و نسل‌های مختلف به عنوان یک افتخار ملی از آن یاد کنند، اما متأسفانه برخی در کشور ما نسبت به هشت سال دفاع مقدس چنین نگاهی ندارند.

موزه هنرهای معاصر تهران قابل واگذاری نیستسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد موزه هنرهای معاصر تهران تحت مدیریت وزارت ارشاد است و خواهد بود و خبر واگذاری آن کذب است.

انتشار قطعه «ریحانه» با صدای محمد خوارزمیسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: در آستانه شهادت حضرت فاطمه (س)، قطعه‌ی «ریحانه» با صدای محمد خوارزمی و آهنگسازی حسیم فارس منتشر شد.

شروع اکران دو مستند در گروه «هنر و تجربه»سینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: مستندهای «پیرمرد و دریا» و «لیلا» به کارگردانی ناهید رضایی از امروز (۲۸ بهمن ماه) در قالب گروه «هنر و تجربه» اکران می شوند.

فیلم/ آنونس فیلم سینمایی«هاری»سینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس : آنونس فیلم سینمایی «هاری» به کارگردانی امیراحمد انصاری و تهیه‌کنندگی مهدی مددکار و با بازی علیرضا کمالی، هنگامه قاضیانی، میلاد کی‌مرام، حسین سلیمانی، مینا ساداتی و جمشید هاشم پور رونمایی شد.

سازمان سینمایی از مستندسازان عذرخواهی کندسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: هیات مدیره انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند استان تهران در واکنش به نوع داوری در جشنواره ملی فیلم فجر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه نوشت.

برندگان جایزه انسان‌دوستی معرفی شدندسینماپرس ، 4 هفته پیشسینماپرس: برندگان جایزه انسان‌دوستی در مراسمی که دیشب ۱۶ فوریه در بورلی هیلتون برگزار شد، معرفی شدند. فیلم‌های «پست» و «مادبودند» در بخش درام بلند و «لیدی برد» در بخش کمدی موفق به کسب این جایزه شدند.

جای فیلم های مرتبط با انقلاب اسلامی و سینماگران ارزشی در جشنواره خالی بود/ برخی افراد همه چیز این سینما را برای خود می خواهندسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: حسن کاربخش تهیه کننده و کارگردان سینما و برنده یک جایزه ویژه هیأت داوران از جشنواره فیلم فجر به مناسبت جشنواره ۳۶ ام فیلم فجر گفت: جشنواره فیلم فجر جشنواره ای متعلق به همه اهالی سینمای کشور است و همه سینماگران باید در آن حضوری جدی داشته باشند اما متأسفانه از آنجا که مدیران سینمایی بعضا با نگاه های سیاسی و جناحی به سینما فکر می کنند جای خالی بسیاری از سینماگران در جشنواره طی سال های اخیر محسوس است.

داوران توجیه نبودند!/ جشنواره محلی برای تجلیل از سینمای تجاری نیستسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: مرتضی رزاق کریمی با انتقاد از اینکه داوران جشنواره ملی فیلم فجر برای داوری آثار مستند و انیمیشن در کنار آثار داستانی توجیه نشده بودند تاکید کرد می توان سیمرغ مستند را احیا کرد.

پوستر بخش سینمای سعادت جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شدسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: پوستر بخش مسابقه سینمای سعادت سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر با طراحی حمیدرضا بیدقی رونمایی شد.

پیشکسوتان با انتقاد از عقبگرد جشنواره، اضمحلال آن را هشدار دادند/ نگاه سطحی، کاسب کارانه و برخورد سلیقه ای باعث افول یادگار انقلاب در سینما شده استسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: همزمان با جشنواره فیلم فجر تعدادی از پیشکسوتان سینمای ایران که طی سال های گذشته در جشنواره فیلم فجر جوایز متعددی را دریافت کردند ضمن گلایه از بی توجهی به پیشکسوتان؛ با تأکید بر عقبگرد جشنواره فیلم فجر طی سال های اخیر اظهار داشتند: متولیان سینما و جشنواره با نگاهی سطحی و کاسب کارانه حتی فکر و اندیشه در سینما را به یغما برده اند!

اکران «خوان بی خان» در سینماهای هنر و تجربه + تیزرسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: مستند «خوان بی خان» ساخته هادی معصوم دوست از شنبه ۵ اسفند ماه در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد.

گیتی: کم کردن تعداد فیلم ها جشنواره را به شدت از رونق انداخت/ خود مدیران هم در حین برگزاری جشنواره سی و ششم به مشکلات متعدد اعتراف کردندسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: حسین گیتی منتقد سینما پس از اتمام سی و ششمین جشنواره فیلم فجر که به زعم بسیاری از اهالی رسانه، منتقدان و سینماگران جشنواره ای بی رمق، کمرنگ و یخ زده بود گفت: روزگاری جشنواره فیلم فجر شکوه و رونق بسیاری داشت، همه سینماگران، منتقدان و حتی مردم عادی در طول سال روزشماری می کردند تا این جشنواره که بزرگترین جشنواره ملی و فرهنگی کشور در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود از راه برسد اما متأسفانه سیاست های نادرست مدیران و کم کردن تعداد فیلم ها جشنواره را به شدت از رونق انداخت.

معیار دعوت مهمان در «دورهمی» چیست؟سینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: مهمانان پنجشنبه شب برنامه «دورهمی» شبکه نسیم، این پرسش را به‌طور جدی مطرح می‌کند که معیار دعوت مهمان به این برنامه سرگرم‌کننده چیست؟!