آخرین خبرهای «سینماپرس»

اکنون زمان پاسخگویی مجریان همیشه پرسشگر!سینماپرس ، 14 ساعت پیشسینماپرس: آیا زمان آن فرا نرسیده تا مجریانی که خود همیشه در مقام پرسشگر و مطالبه‌گر بوده‌اند، به حواشی پیش آمده و دریافت مبالغ نجومی به طور شفاف و صریح پاسخ دهند؟

سکوت مرکز هنرهای نمایشی بر ابتذال روی صحنه تئاتر/ ظاهر نامتعارف بازیگران به بهانه اجرای نمایشنامه خارجیسینماپرس ، 14 ساعت پیشسینماپرس: ولنگاری و بی بند و باری در تئاتر تنها به پوشش و حجاب ختم نمی شود و امروز شاهد کارهایی هستیم که نه تنها به فرهنگ کمکی نمی کنند بلکه ویران کننده سالها فرهنگسازی انقلاب اسلامی ایران هستند. این ولنگاری تا حدی پیش رفته که بازیگران علناً روی صحنه استفاده از مشروبات الکی را ترویج می دهند.

همراه با فیلم‌های سیما در آخرین هفته تیر ماهسینماپرس ، 15 ساعت پیشسینماپرس: شبکه‌های سیما برای تعطیلات پایانی هفته فیلم های سینمایی متنوعی را جهت پخش برای مخاطبان خود تدارک دیده اند که از جمله آنها می توان به «جیب‌برها به بهشت نمی‌روند»، «تنها در جنگل»، «مزاحم» و «دست‌های خالی» و ... اشاره کرد.

همراه با فیلم‌های تلویزیونی در آخرین هفته تیر ماهسینماپرس ، 15 ساعت پیشسینماپرس: شبکه‌های سیما برای تعطیلات پایانی هفته فیلم های سینمایی متنوعی را جهت پخش برای مخاطبان خود تدارک دیده اند که از جمله آنها می توان به «جیب‌برها به بهشت نمی‌روند»، «تنها در جنگل»، «مزاحم» و «دست‌های خالی» و ... اشاره کرد.

متاسفانه کودک ایرانی امروز منطبق بر فرهنگ ایرانی تربیت نمی شود/ بسیاری از فیلم های معناگرای ایرانی حرف برای گفتن ندارندسینماپرس ، 20 ساعت پیشسینماپرس: تهیه کننده سینما و تلویزیون گفت: سینما وسیله برنامه ریزی است و گذران اوقات فراغت باید آخرین هدف آن باشد. در سینمای غرب یک فیلم فوق اکشن معانی مستتر زیادی را مطرح می کند اما بسیاری از فیلم های معناگرای ایرانی حرف برای گفتن ندارند.

خانه‌ای که روی کاغذ برای سینمایی‌هاستسینماپرس ، 20 ساعت پیشسینماپرس: طرح موضوع واگذاری برگزاری جشن خانه سینما به انجمنی موسوم به «انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی» می‌تواند این امیدواری را ایجاد کند که هیئت مدیره خانه سینما وقت و انرژی بیشتری برای بدنه سینما و مشکلات آن‌ها صرف کند.

به عنوان کارگردان استکبارستیز برگزیده شدم / ترامپ را شایسته این توهین می‌دانمسینماپرس ، 20 ساعت پیشسینماپرس: چندی پیش مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی باروت خیس در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

انتشار فراخوان دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشورسینماپرس ، 20 ساعت پیشسینماپرس: با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، دومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور در ۲ بخش «فیلم» و «فیلمنامه» برگزار می‌ شود.

جدیدترین مجوزهای صادره در شبکه نمایش خانگیسینماپرس ، 20 ساعت پیشسینماپرس: در جلسه اخیر شورای پروانه ساخت خانگی که با حضور اکثر اعضا برگزار شد، برای فیلم سینمایی «فراری»، «جشن دلتنگی» و چند فیلم دیگر پروانه نمایش خانگی صادر شد.

دومین نشست شورای راهبری رویداد "رویازی" ایران برگزار شد/ رونمایی از وب سایت رویدادسینماپرس ، 21 ساعت پیشسینماپرس: صبح امروز ۲۷ تیرماه دومین نشست شورای راهبری رویداد رویازی با عنوان پیچینگ انیمیشن ایران برگزار و در این مراسم از وب‌سایت رویداد، رونمایی شد.

جلسه نقد و بررسی فیلم سینمایی «دژاوو» برگزار شدسینماپرس ، 21 ساعت پیشسینماپرس: مراسم نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «دژاوو» با حضور محمدرضا لطفی، تقی ابوطالبی و رایا نصیری در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

«جاناتان رزنبام» منتقد بین‌المللی سینما به ایران آمدسینماپرس ، 22 ساعت پیشسینماپرس: «جاناتان رزنبام» عصر روز گذشته ۲۶ تیرماه در اولین جلسه دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» حاضر شد و دیدگاه های خود را درباره مقوله نقد فیلم مطرح کرد.

شروع فصل ششم برنامه «سینما روایت» با «فیلشاه»سینماپرس ، 22 ساعت پیشسینماپرس: فصل ششم برنامه «سینما روایت» با نمایش و نقد و بررسی انیمیشن سینمایی «فیلشاه» آغاز می‌شود.

شوکران فیلمفارسی در سینمای پس از انقلابسینماپرس ، 23 ساعت پیشسینماپرس: پس از شکل گیری تابوشکنی گسترده در سینمای ایران با پیروزی انقلاب این فرآیند متوقف می شود ولی بازهم دُمل چرکین تابو شکنی‌ دوباره سر می‌گشاید و این‌بار دیگر دست استعماری سلطه گران فرهنگی غرب به صورت مستقیم  دیده نمی‌شود. این همه در حالی است که باید توجه داشت که در همین دهه  است که به سبب حضور مدیریت مرموز اجرایی در دولت های سوم و چهارم، فرایند تثبیت پروسه ی دولت سازی در نظام نو پای جمهوری اسلامی با حضور جریان های التقاطی همراه می شود.

چخماقی: روابط عمومی ها نگاه شان به رسانه ها بر اساس منافع شان است/ چوب لای چرخ گذاشتن، رفتار غیرحرفه ای و خواسته های بیش از حد کار دائم روابط عمومی ها شده!سینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: زهرا چخماقی خبرنگار صدا و سیما در رابطه با عملکرد غلط برخی رسانه های تخصصی سینمایی و روابط عمومی های نهادهای گوناگون مرتبط با سینما گفت: گرچه اگر روابط عمومی ها نبودند سهولت دسترسی به اخبار و انتشار آن ها فراهم نبود امّا وقتی به بعضی چوب لای چرخ گذاشتن، رفتار غیرحرفه ای و خواسته های بیش از حد شان فکر می کنم می بینم اگر آن ها نباشند شاید حال بعضی رسانه ها که به دنبال اطلاع رسانی شفاف و منصفانه هستند بهتر بود و خبرنگاران شان احتمالاً راضی تر!

دبیران ۳ بخش دیگر جشنواره «هنر مقاومت» منصوب شدندسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: «مسعود نجابتی» طی احکامی جداگانه دبیران بخش های تایپوگرافی، گرافیک متحرک و پرچم و کتیبه پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» را منصوب کرد.

«پاهای بی قرار» به زودی از شبکه ۳ روی آنتن می رودسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: پخش سریال «پاهای بی قرار» به کارگردانی منوچهر هادی از شبکه پنج به شبکه سه سیما رسید و از یک هفته دیگر روی آنتن می رود.

هیات مدیره و بازرس جدید کانون ملی منتقدان تئاتر انتخاب شدندسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: دوازدهمین انتخابات هیات مدیره و بازرس کانون ملی منتقدان تئاتر ایران روز گذشته سه شنبه ۲۶ تیر برگزار شد و اعضای این کانون، هیات مدیره و بازرس را برای ۲ سال دیگر انتخاب کردند.

عکس/ مجمع عمومی انجمن مدیران و دستیاران تدارکات سینماسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس : مجمع عمومی انجمن مدیران و دستیاران تدارکات سینما عصر سه شنبه ۲۶ تیرماه با حضور اعضاء در سالن سیف اله داد خانه سینما برگزار شد.

«بخشنامه اجرای رهنمودهای رئیس‌جمهور» ابلاغ شدسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: سیدعباس صالحی «بخشنامه اجرای رهنمودهای رئیس‌جمهور در اجلاس مدیران ارشد دولت (٦ تیرماه ١٣٩٧)» را به تمامی معاونان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ کرد.