آخرین خبرهای «سینماپرس»

افول حضور امریکا در منطقه از ویژگی‌های پساداعش است/ ایران هنوز از رژیم صهیونیستی انتقام نگرفته استسینماپرس ، 1 ساعت پیشسینماپرس: برنامه تلویزیونی «جهان آرا» شب گذشته با حضور رئوف شیبانی سفیر سابق ایران در سوریه و با موضوع تحولات منطقه غرب آسیا، روی آنتن شبکه افق رفت.

فرهادی فقط با حاشیه و هیاهو موفق است!سینماپرس ، 3 ساعت پیشسینماپرس: دست دادن با پنه‌لوپه کروز و گرفتن بازوی او نمی‌تواند هیچ جنجالی در داخل بیافریند در نتیجه، فرهادی باید منتظر یک ۸۸ دیگر، یک احمدی نژاد و یا یک اشتباه دیگر از سوی ترامپ باشد.

تلویزیون پرقدرت ظاهر نشد/ ورود موج جدید تیتراژخوانیسینماپرس ، 4 ساعت پیشسینماپرس: تلویزیون در شب های رمضان سریال ها و برنامه های مختلفی پخش می کند که با گذشت چند روز هنوز این برنامه ها نتوانسته اند گیرایی چندانی داشته باشند.

فیلم/ تیزر فیلم سینمایی «داش آکل»سینماپرس ، 4 ساعت پیشسینماپرس: تیزر فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه کنندگی و کارگردانی «محمد عرب» منتشر شد.

موافقت شورای ساخت با تولید ۳ فیلمنامهسینماپرس ، 4 ساعت پیشسینماپرس: شورای صدور پروانه ساخت سازمان سینمایی با سه فیلمنامه در جلسه ۳۰ اردیبهشت ماه موافقت کرد.

اعضای شورای صنفی نمایش انتخاب شدند / ثبت قرارداد ۲ فیلمسینماپرس ، 7 ساعت پیشسینماپرس: سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به اینکه قرارداد ۲ فیلم سینمایی بسته شده است، اعلام کرد: انتخابات شورای صنفی انجام و محسن امیریوسفی به ریاست این شورا منصوب شد.

آقای مدیرکل! مراقب جریان نفوذ باشیدسینماپرس ، 7 ساعت پیشسینماپرس: در غفلت نهادهای نظارتی برخی سفارتخانه‌های اروپایی در تهران با نهادهای هنری، هنرمندان و مدیران هنری مراوداتی دارند که در این میان دو سفارتخانه فرانسه و انگلیس از همه فعال‌تر و هدفمندتر هستند.

اصغر از جعفر یاد بگیر!سینماپرس ، 8 ساعت پیشسینماپرس: جشنواره کن در این دوره با اهدای جایزه بهترین فیلمنامه به جعفر پناهی و دست خالی رهسپار کردن اصغر فرهادی در واقع برای بار چندم این پیام را به سینمای ایران داد که برای جایزه گرفتن باید در داخل ایران بمانید؛ چراکه موضوع و محتوای فیلمتان اولویت خاصی دارد.

«دد پول ۲» فروش ۳۰۰ میلیون دلاری را پشت سر گذاشتسینماپرس ، 9 ساعت پیشسینماپرس: «دد پول ۲» به کارگردانی «دیوید لیچ» با اکرانش در آخر هفته‌ای که گذشت، فروشی ۳۰۱.۳ میلیون دلاری را در سطح جهان به نام خود ثبت کرد.

انتقاد شدید نسبت به تشریفاتی بودن «خانه سینما»/ فرح مرزی: خانه سینما به یک پاتوق برای برگزاری دورهمی های دوستانه تنزل پیدا کرده است!سینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: نوید فرح مرزی عضو ۲ انجمن «چهره پردازان» و «طراحان فنی و مجریان صحنه» خانه سینما در رابطه با عملکرد غیرصنفی خانه سینما و نقش منفعل مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این نهاد در راستای احقاق حقوق سینماگران گفت: متأسفانه خانه سینما به یک پاتوق برای برگزاری دورهمی های دوستانه میان اعضای صنوف زیرمجموعه خود تنزل پیدا کرده است و بدل به نهادی فرمالیته و تشریفاتی بوده که صرفاً تنها عنوان یک نهاد صنفی را با خود به یدک می کشد.

«به کودکان شلیک نکنید» در عراق ساخته می شودسینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: انسیه شاه حسینی که سال هاست قصد دارد فیلمنامه «به کودکان شلیک نکنید» را بسازد و شرایط فراهم نمی شود، می گوید امیدها برای ساخته شدن این اثر بیشتر شده است.

شرف الدین: افراد خائن در کشور همه ارزش ها را به باد دادند/ برخی مسئولان اگر صدام زنده بود از او برای سوم خرداد عذرخواهی می کردند!سینماپرس ، 10 ساعت پیشسینماپرس: محمدرضا شرف الدین مدیرعامل سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و تهیه کننده سینما در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد از بی توجهی مدیران فرهنگی و سینمایی نسبت به وقایع و رویدادهای دفاع مقدس در سینما گفت: افراد خائن در کشور همه ارزش ها را به باد دادند!؛ شما دنبال چه چیز می گردید؟ سوم خرداد؟ متأسفانه به واسطه اهمال کاری مسئولان الآن نه آدم های سوم خردادی باقی مانده اند و نه ارزش های آن دوران!

پنجمین جشنواره فیلم‌های ملال انگیز و مازوخیستی ایران در کلن!سینماپرس ، 22 ساعت پیشسینماپرس: دوره پنجم فستیوال فیلم‌های سینمای ایران در کلن آلمان طی روزهای ۱۷ تا ۲۱ ماه مه (۲۷ تا ۳۱ اردیبهشت) برگزار می‌شود.

داوری نشدن «فیلشاه» در جشنواره فجر به ضعف داروغه‌زاده بازمی‌گردد / می‌خواهیم کمپانی تولید انیمیشن در جهان باشیمسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: تهیه‌کننده «فیلشاه» درباره شعار «فرزندان خود را آسوده خاطر به سینما بیاورید» گفت: شعار گروه هنر پویا باعث ناراحتی برخی از فیلمسازان شد؛‌ اما ما به آنها توضیح دادیم که درباره آثار خودمان نظر می‌دهیم و کاری با آثار دیگر نداریم.

صوت/ سرود رسمی تیم ملی فوتبال با صدای سالار عقیلیسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با عنوان «یازده ستاره» با صدای سالار عقیلی منتشر شد.

انتقاد از بی توجهی سیما به برنامه های شاد معارفیسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: یک منتقد با انتشار یادداشتی از تمرکز برنامه ها و سریال ها بر غم و اندوه و ... و بی توجهی به امید، شادی و توکل ابراز نارضایتی کرد.

تاثیرگذاری مسابقه «پایان یک داعش» در بعد بین المللی قابل انکار نیستسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: یکی از اعضای هیات داوران مسابقه «پایان یک داعش»، تاثیرگذاری رویدادهایی از این دست در عرصه جهانی را قابل توجه دانست.

عکس/ مراسم اختتامیه هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کنسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس : مراسم اختتامیه هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ شامگاه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در شهر کن کشور فرانسه برگزار شد.

نصیری: رسانه‌های بین‌المللی با اخبارشان می‌جنگند/ افخمی: افرادی دعوت شوند که خودشان را سانسور نمی‌کنندسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: برنامه اول از سری جدید «جهان آرا» با موضوع بایدها و نبایدهای گفت وگوی تلویزیونی و نقدی بر سری اول این برنامه، شب گذشته از شبکه افق پخش شد.

قوه قضاییه موثرترین همکاری را با هنرمندان دارد /حقی که صداوسیما نقض میکندسینماپرس ، 1 روز پیشسینماپرس: مدیرعامل و مشاور حقوقی خانه موسیقی از تدوین ساز و کار حقوقی برای پیگیری کپی رایت و همکاری قوه قضاییه در این زمینه خبر دادند.