آخرین خبرهای «سینماپرس»

شمقدری: «دری» هنرمندی متعهد، انقلابی و ارزشی بود که همواره مورد بی مهری قرار می گرفت و او را بایکوت می کردند/ «انتظامی» همیشه در کنار مردم، نظام و انقلاب ایستادسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: جواد شمقدری رئیس پیشین سازمان سینمایی همزمان با درگذشت ۲ هنرمند سینمای کشور عزت الله انتظامی و سیدضیاءالدین دری گفت: درگذشت ۲ هنرمند ارزنده سینمای کشور ضایعه سنگینی است و من بسیار متأسفم که ما این ۲ عزیز را از دست دادیم؛ هر دوی این هنرمندان همواره اخلاق مدار، متعهد و وفادار به نظام و انقلاب اسلامی بودند.

عکس/ نهمین جشن مستقل فیلم کوتاهسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس : مراسم نهمین جشن مستقل فیلم کوتاه شامگاه دوشنبه 29 مرداد ماه در موزه سینما برگزار شد.

برندگان نهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران مشخص شدندسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: نهمین جشن مستقل فیلم کوتاه، عصر امروز ۲۹ مرداد ماه با حضور فیلمسازان فیلم کوتاه در موزه سینما برگزار شد و برندگان این دوره خود را معرفی کرد.

«پول‌های آلوده» چگونه وارد سینما می‌شوند؟ / دزدهایی که فیلمساز شدند!سینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: «پول‌های مشکوک» واژه جدیدی است که وارد ادبیات سینمایی ایران شده است. منبع تأمین مالی بسیاری از فیلم‌ها همیشه یک معماست. مشخص نیست که چه کسانی، هزینه خیلی فیلم‌ها را تأمین می‌کنند. حالا مدتی هم هست که پای متهمان اقتصادی و همچنین ژن خوب‌های سیاسی و اقتصادی به سرمایه‌گذاری در تولید فیلم‌ها باز شده است.

صدرنشینی فیلمی با بازیگران آسیایی / «مگ» به رده دوم رفتسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: «آسیایی‌های خرپول» عنوان فیلمی است که در هفته گذشته توانست با فروشی معادل ۲۵.۲ میلیون دلار صدر باکس آفیس امریکا را به خود اختصاص دهد.

صدور مجوزهای آموزشگاه‌های آزاد هنری متناسب با نیازهای کشور باشدسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: نخستین جلسه شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری (موسیقی) با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا برگزار شد.

کیانیان بعد از ۴۰ سال به فکر «پیکار» با جمهوری اسلامی افتاده است +فیلمسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: بازار سینماگرانی که حاکمیت را به تمسخر می‌گیرند و تصویر جعلی از شرایط درون ایران به بیرون از مرزهای ایران مخابره می‌کنند بسیار داغ است. پرستویی و کیانیان آتش بیار چنین جریاناتی هستند و در مراسم‌های سینمایی علی الخصوص مراسم ترحیم هنرمندان از هر فرصتی برای سیاه‌نمایی استفاده می‌کنند.

گلایه خانواده شهید از کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی درباره حادثه منا/ «رویای مرجان» چگونه تولید شد؟سینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: آیین رونمایی از مستند «رویای مرجان» و کتاب «کعبه بوی بهشت می‌دهد» که به زندگی شهید مرجان نازقلیچی از شهدای فاجعه منا می‌پردازند در مجتمع فرهنگی اسوه برگزار شد.

در بیعت رهبرم، مرا با دیگری دیدید گردنم را بشکنیدسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: یوسفعلی میرشکاک می گوید تغییری در اندیشه خود نمی بیند. او با زبان تند و تیزش، تغییر عقایدش را به قیاس از روی نفس دوستان مربوط می کند.

نمایش آثار کلاسیک ایرانی در جشنواره فیلم «سلامت»سینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: ۵ فیلم سینمایی کلاسیک ایرانی مرتبط با حوزه سلامت در سومین جشنواره فیلم «سلامت» به نمایش در می آید و مورد بررسی قرار می گیرد.

هجدهمین شماره نشریه «سوره سینما» منتشر شدسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: هجدهمین شماره ماهنامه «سوره سینما» با اختصاص پروندهای به «ادوارد» محصول مرکز مستند سوره با عنوان «شمعی در ظلمات» و یادداشت یک پیرامون روزمرگی سینمای ایران «عبور از تنگه هزارپاها» منتشر شد.

با شورجه، می‌خواهیم زیبایی را به سینمای عربی باز می‌گردانیمسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: سمیره حاج جیلانی تهیه کننده فیلم سینمایی «احمد بای» گفت: جمال شورجه کارگردانی در سطح جهانی است و با این فیلم می‌خواهیم زیبایی را به سینمای عربی بازگردانیم.

بیست و پنجمین جشنواره تجسمی جوانان فردا تمام می‌شود / بازدید مدیرکل هنرهای تجسمی از کارگاه‌های جشنوارهسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با اهدای جوایز برگزیدگان، فردا سه شنبه ۳۰ مردادماه در سالن اقبال آذر تبریز پایان می یابد.

انتشار قطعه «هیچ» با صدای امیر عظیمی + صوتسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: قطعه «هیچ» به خوانندگی امیر عظیمی با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

اسامی داوران بخش سینمایی جشنواره فیلم «سلامت»سینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: اعضای هیات داوران بخش فیلم‌های سینمایی سومین جشنواره فیلم «سلامت» معرفی شدند.

فراخوان نخستین جشنواره بین المللی تئاتر «الف» منتشر شدسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: فراخوان نخستین جشنواره بین المللی تئاتر «الف» که با رویکرد صلح جهانی در شهر تبریز برگزار می شود، انتشار یافت.

صادقی: زنده یاد «دری» تسلط خاصی بر سیاست و تاریخ داشت/ پرهیز از زندگی اشرافی، خارج نشینی و شناخت فرهنگ بومی رمز ماندگاری استاد «انتظامی» بودسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: دکتر قطب الدین صادقی، فیلمنامه نویس، کارگردان تئاتر، مترجم و بازیگر سینما و تلویزیون همزمان با درگذشت ۲ هنرمند فقید سینمای کشور آقایان عزت الله انتظامی و سیدضیاءالدین دری گفت: ما ۲ هنرمند برجسته و بزرگ را از دست دادیم که سرشار از فرهنگ بودند، هر دوی این بزرگواران شناخت و تسلط کافی بر ادب، فرهنگ و هنر بومی و ملی داشتند و قطعاً جایگزینی برای آن ها پیدا نخواهد شد.

عظیمی: زنده یاد «دری» در نقد استعمار تبحر ویژه داشت و به حداقل ها راضی نبود/ استاد «انتظامی» فاتح قله هنر بازیگری بودسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: مهدی عظیمی میرآبادی معاون اسبق نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی همزمان با درگذشت ۲ هنرمند فقید سینمای کشور آقایان عزت الله انتظامی و سیدضیاءالدین دری گفت: هر ۲ هنرمند گرانقدری که در یک روز از میان مان رفتند دارای ارزش ها و ویژگی های بسیار منحربفردی بودند که ما قطعاً تا سال ها نمی توانیم شاهد بروز و ظهور کسانی باشیم که بتوانند به خلاء نبود و فقدان آن ها را در سینمای کشور جبران کنند.

از انتقاد به گروه «هنر و تجربه» تا اعتراض به تفکیک غیرکارشناسی بخش های ملی و جهانی جشنواره فیلم فجر/ تأکید بر توجه به فرمایشات مقام معظم رهبریسینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: همزمان با درگذشت زنده یاد سیدضیاءالدین دری کارگردان پیشکسوت و برجسته سینما و تلویزیون کشور برآن شدیم تا با بازنشر چند گفتگوی مهم وی طی سال های اخیر با خبرگزاری سینماپرس ضمن زنده نگاه داشتن یاد و خاطره این سینماگر فقید و ارزشمند نظرات وی را در رابطه با عملکرد مدیران سینمایی و همچنین انتقادهای این کارگردان ارزنده نسبت به رسانه ملی بازنشر دهیم.

وداع هنرمندان با کارگردان «کیف انگلیسی»سینماپرس ، 1 ماه پیشسینماپرس: پیکر «سیدضیاءالدین دری» صبح امروز ۲۹ مرداد با حضور جمعی از هنرمندان به سوی بهشت زهرا(س) تشییع شد.