منابع خبری

آخرین خبرهای «فرادید»

غذاهای محبوب ایرانی چقدر خرج دارند؟فرادید ، 11 ساعت پیشبا این وضع دلار و گرانی‌هایی که از پی آن می‌آید، بعید است حقوق ماهانه‌مان اجازه دهد دست کم دو شب در ماه را به همراه خانواده در رستوران‌های خوش آب و رنگ شهر شام درست و حسابی بخوریم. حالا دیگر مجبوریم به هنر خودمان اتکا کنیم و وعده شام درست و حسابی را با دست رنج خودمان بپزیم. برای همین به سراغ چند غذای معروف خانگی رفتیم و حساب کردیم چقدر باید برای مواد اولیه هر کدام از این غذا‌های لذیذ کنار بگذاریم.

(تصاویر) زندگی و زمانه علی حاتمی؛ شاعر سینمای ایرانفرادید ، 11 ساعت پیشسال ۵۶، سال سوته‌دلان بود. سال حبیب آقا ظروف‌چی و برادر ناتنی‌اش مجید دوکله که عقل و بار درستی ندارد. با دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در نقش مجید: خوش به سعادتتون که می‌رین روضه، جاتون وسط بهشته، ما که دنیامون شده آخرت یزید. کیه ما رو ببره روضه؟

جایی برای پیرزن‌ها نیست!فرادید ، 11 ساعت پیشدر روستای دورافتادۀ یارساله، در شمال سیبری، گروهی از زنان مسن زندگی می‌کنند. آنها که زمانی عضوی از عشایری بودند که کارشان گله‌داری گوزن بود، در سالهای پیری‌شان بیشتر روزهایشان را در انزوا و جدای از جهانی که دوستش می‌داشتند، می‌گذرانند.

خود را برای پنج سال گرمتر از گرم آماده کنید!فرادید ، 12 ساعت پیشگرمایش جهانی ناشی از فعالیتهای بشر و همینطور جهش طبیعی دمای سطح زمان، دست به دست هم خواهند داد تا 5 سال آینده به شکل بی‌سابقه‌ای گرم باشد. این نتیجۀ تحقیقی است که روز سه شنبه منتشر شد.

مصائب چاوشی بودنفرادید ، 12 ساعت پیششاید اگر محسن چاوشی آهنگ اعتراضی نمی‌خواند، الان این حرف و حدیث‌ها هم در مورد انتشار آلبومش وجود نداشت. به هرحال انتشار خوزستان و همچنین پست‌های اینستاگرامی چاوشی و شاید مضمون آهنگ‌های آلبوم، دریافت مجوز "ابراهیم" را دشوار کرده است. خواننده‌ای که از زیرزمین شروع کرد و بعد از مدتی مجاز شد، دوباره به زیر زمین برمی‌گردد یا پرواز می‌کند؟

تصاویر/ هدیه عاشقانه به جواد عزتی و قهقهه امیر جدیدیفرادید ، 13 ساعت پیشاکران مردمی فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» شب گذشته با حضور جواد عزتی، امیر جدیدی، مهدی پاکدل و علی سلیمانی در پردیس مگامال برگزار شد و به ۵ سانس فوق العاده رسید.

افزایش بی‌سابقه توانایی هوش مصنوعیفرادید ، 13 ساعت پیشکاربرد‌های هوش مصنوعی در جهان رو به افزایش است. استفاده از هوش دست‌ساخته بشر با این هدف رواج یافته تا در زمینه‌های مختلف بتواند به بهبود روند‌های سخت، تکراری و نیاز به نیروی انسانی بالا به انسان‌ها کمک کند. این موضوع حالا به جذابیتی خاص برای فناوران تکنولوژی تبدیل شده است که در نتیجه آن ابداع وسایل متکی به هوش مصنوعی و استفاده از آن را افزایش داده است.

عوامل گذار هند به وضعیت پسا استعماریفرادید ، 13 ساعت پیشنگاه و باورها، نقش و جایگاه و نیز سیاست‌هایی که در توسعه هند به کار گرفته شدند تا امروزه هند بتواند در جایگاه یک قدرت برتر اقتصادی، سیاسی و حتی نظامی نقش‌آفرینی کند اهمیت می‌یابد. هند توانست پس از کسب تجارب در عرصه روابط بین‌الملل به شکلی کاملا جدی، خود و محیط بازی خود را مورد بررسی قرار دهد و با بازبینی سیاست‌هایش به مسیر رشد و توسعه قدم بگذارد.

ویدیو/ چه عواملی باعث انقلاب‌های بزرگ دنیا شد؟فرادید ، 13 ساعت پیشانقلاب‌ها برخی تحولات رادیکال را در تاریخ و سیاست جهانی به ارمغان آورده اند. به یاد داشته باشید که چه چیزی به انقلاب‌های آمریکائی، فرانسوی، آمریکای لاتین و انقلاب روسیه و یا استقلال هند منجر شد، و همچنین خصوصیاتی که معمولا تقریبا در تمام قیام‌های سیاسی تقسیم شده است.

تصاویر/ از خنده امیر جدیدی تا هدیه عاشقانه به جواد عزتیفرادید ، 13 ساعت پیشاکران مردمی فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» شب گذشته با حضور جواد عزتی، امیر جدیدی، مهدی پاکدل و علی سلیمانی در پردیس مگامال برگزار شد و به ۵ سانس فوق العاده رسید.

ویدیو/ مار پیتون چگونه طعمه‌هایش را شکار می‌کند؟فرادید ، 13 ساعت پیشپیتون از خزندگانی است که با کمین، طعمه را به دام می‌اندازد. او ابتدا حیوان از همه جا بی خبر را با آرواره هایش محکم می‌گیرد و بعد دور او پیچیده و چنان فشارش می‌دهد که دیگر نتواند نفس بکشد. پیتون حتی در کشاکش غلبه بر طعمه، رگ‌های او را می‌ترکاند! سر انجام نیز طعمه را درسته بلعیده و چند هفته‌ای را به هضم آن می‌گذراند.

ویدیو/ صحنه‌ای که بخاطر آن پلیس "صلاح" را احضار کردفرادید ، 15 ساعت پیشپخش شدن ویدئوی زیر در فضای مجازی باعث شد محمد صلاح به علت صحبت کردن با موبایل حین رانندگی به پلیس احضار شود.

ویدیو/ تصاویری از پل فروریخته جنوا پس از حادثهفرادید ، 15 ساعت پیشمقامات ایتالیا از مرگ ده‌ها تن از شهروندان این کشور بر اثر فرو ریختن یک پل عظیم در شمال این کشور خبر می‌دهند.

روند اسقاط خودرو‌های فرسوده متوقف شدفرادید ، 16 ساعت پیشخروج فرسوده‌ها بعد از ممنوعیت واردات خودرو به‌نوعی به کما رفته است. تصمیم ناگهانی دولت در اعلام ممنوعیت واردات به کشور از ابتدای تیرماه خروج فرسوده‌ها را متوقف کرد، این در شرایطی است که از سال ۸۷ اسقاط خودرو‌های از رده خارج با واردات خودرو پیوند خورد.

فاز دوم اصلاحات ارزیفرادید ، 16 ساعت پیشبانک مرکزی اخیرا اطلاعیه‌ای منتشر کرده که اگرچه مورد توجه آحاد اقتصادی قرار نگرفت، اما با تدقیق در آن می‌توان به تصمیم سیاست‌گذار درخصوص ورود به «فاز دوم اصلاحات ارزی» پی برد. فازی که متفاوت با گذشته، این بار یک نیاز «اجتناب‌ناپذیر و مغفول‌مانده» از تقاضای ارز را نشانه گرفته است.

خانه‌نشینی دختر بدنساز بعد از جراحی زیبایی!فرادید ، 16 ساعت پیشدختر بدنساز وقتی برای داشتن اندامی زیباتر خود را به تیغ جراح زیبایی می‌سپرد نمی‌دانست چه اتفاق تلخی در انتظارش است. این دختر جوان پس از جراحی به خاطر عفونت شدید و صدمات جبران‌ناپذیر ماه‌ها خانه نشین شد.

گوشی پلی استیشن چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟فرادید ، 16 ساعت پیشفروش بسیار پایین گوشی‌های سونی دیگر خبر جدیدی محسوب نمی‌شود. با این حال، باید خاطرنشان کنیم که بخش موبایل سونی سابقه زیادی دارد و این شرکت به هر سختی که شده، همواره گوشی‌های جدیدی را روانه بازار می‌کند.

برای داشتن مو‌های سالم و بلند چه بخوریم؟فرادید ، 16 ساعت پیشبدن به ویتامین‌های مختلفی احتیاج دارد و به همین دلیل هم ما خوراکی‌های متنوعی می‌خوریم تا بتوانیم تا جای ممکن ویتامین‌های مختلف را به بدنمان برسانیم. خیلی از افراد مو‌های سالم را نشانه سلامتی و زیبایی می‌دانند. موی سالم هم مانند اعضای دیگر بدن به مواد مغذی گوناگونی احتیاج دارد. در واقع کمبود مواد مورد مغذی مورد نیاز رابطه مستقیمی با ریزش مو دارد.

قدرت‌نمایی فولکس واگن و پژو در قاره سبزفرادید ، 18 ساعت پیشپژو که روند موفقی به لحاظ فروش خودرو دارد، در این ماه هم بر فورد غلبه کرده و با کسب نرخ رشد 6.9 درصدی توانسته بیش از 98.5 هزار دستگاه اتومبیل به مشتریانش در سرتاسر قاره سبز بفروشد. این موفقیت پژو در حال رقم خورده که سیتروئن هم به همین میزان رشد کرده و با نرخ 6.9درصد افزایش فروش، حدود 69 هزار دستگاه اتومبیل تحویل مشتریان داد.

گفتگو با متهمی که در خودرو‌ها را در ۳۰ ثانیه باز می‌کردفرادید ، 1 روز پیشدر طرح سراسری دستگیری سارقان شهر تهران که امروز از سوی پلیس آگاهی تهران اجرا شد، فردی دستگیر شد که ادعا داشت می‌تواند در هر مدل از خودرو‌ها را در عرض ۲۰ تا ۳۰ ثانیه بازکند.