آخرین خبرهای «چطور»

چند نکته ساده برای تحسین و قدردانی از کارمندانچطور ، 2 ساعت پیش«فقط یک خردمند می‌داند که در دل یک دانه چه چیز وجود دارد»، این گفته‌ای از لائو تسه (Lao Tzu)، فیلسوف چینی است. این چیزی است که ما آن را «هوش قدرشناسی» می‌نامیم. این اصلاح اولین بار توسط «تویو تاچِنکی» (Tojo Thatchenkery) برای توصیف ظرفیت بعضی افراد برای دیدن قابلیت درونیِ مثبت در موقیعت‌ها یا […] .

سندرم سیندرلا؛ انتظار برای شاهزاده سوار بر اسب سفیدچطور ، 3 ساعت پیشاگر به عنوان یک زن خیلی به دیگران وابسته‌اید و نمی‌توانید به‌تنهایی تصمیم گیری و اقدام کنید، ممکن است نشانه‌های سندرم سیندرلا را داشته باشید. همراه ما باشید، در این مطلب به شما می‌گوییم سندرم سیندرلا چیست، چه تأثیری بر فرد دارد و چگونه می‌توان از آن رها شد. سندرم سیندرلا چیست؟ عبارت «سندرم سیندرلا» […] .

ارزش بازار رهبر یک سازمان به چه معنی است؟چطور ، 4 ساعت پیشدر سال‌های اخیر، سرمایه‌گذاران متوجه شده‌اند که ارزش بازار یک شرکت، نمی‌تواند تنها براساس امور مالی آن تعریف شود. استانداردهای حسابداری و گزارشگری مالی (GAAP) و نظام حسابداری (FASB)، نیازمند گزارش مالی درآمد، جریان وجوه نقدی و سودآوری هستند؛ یعنی همه‌ی معیارهایی که سرمایه‌گذاران به‌طور سنتی بررسی کرده‌اند. اما اخیرا مشخص شده است که این […] .

ابزارهای انگیزشی رهبری؛ ۳ استراتژی که انگیزه رهبری را در شما زنده‌ می‌کندچطور ، 5 ساعت پیشمی‌خواهید رهبری تمام عیار شوید اما انگیزه‌ی کافی در خودتان نمی‌بینید؟ چه باید کرد؟ ابزارهایی که در این مقاله معرفی می‌شوند در این راه به شما کمک خواهند کرد. ۱. از بین بردن بی‌انگیزگی: خرمگس معرکه را بکشید اولین گام در ایجاد انگیزه، شناسایی عوامل ایجاد بی‌انگیزگی و رفع آنهاست. در اینجا، عوامل بی‌انگیزنی را […] .

التهاب مفاصل یا آرتریت؛ همه‌چیز درمورد این بیماری و روش‌ های درمان آنچطور ، 7 ساعت پیشنام دیگر التهاب مفاصل، آرتریت است، اما این واژه برای توصیف حدود ۲۰۰ نوع از مشکلات مفصلی مختلف که تأثیر مخربی بر مفاصل، بافت‌های پیرامون مفاصل و دیگر بافت‌های همبند آن می‌گذارند، کاربرد دارد. درگیری مفاصل گاهی منجر به رماتیسم مفصلی نیز می‌شود. شایع‌ترین نوع التهاب مفاصل آرتروز است. از دیگر انواع بیماری‌های التهاب مفاصل […] .

یک رهبر واقعی چه تفاوتی با رهبران متوسط دارد؟چطور ، 8 ساعت پیشآیا این تمایز مربوط به توانایی آنها در تصمیم‌گیری خوب، قوه‌ی اقناع کاریزماتیک‌ یا وضوح چشم‌اندازشان است؟ آیا بهترین رهبران، این ویژگی‌ها را به طور ذاتی دارند یا آنها را در دانشگاه کسب کرده‌اند؟ خبر خوب این است که شما می‌توانید به یک رهبر تبدیل شوید، فقط باید برای یاد گرفتن مهارت‌های پایه‌ی رهبری زمان […] .

اکنون شما رئیس هستید و باید یاد بگیرید همکاران سابق‌تان را مدیریت کنیدچطور ، 9 ساعت پیش«رئیس» شدن می‌تواند همه چیز را تغییر دهد یا هیچ تغییری ایجاد نکند. البته شما در این مقام قدرت بسیار بیشتری دارید؛ و به اشکال جدیدی می‌توانید بر همکاران سابق‌تان اثر بگذارید. اما هنوز همان آدم هستید. با این حال، چیزهایی که می‌گویید ناگهان مهم‌تر می‌شوند و هم‌تیمی‌های سابق‌تان، به جز ایده‌پردازی، از شما انتظار […] .

رژیم لاغری هندی چطور به لاغری و سلامت شما کمک می‌کند؟چطور ، 10 ساعت پیشغذاهای هندی به‌‌خاطر داشتن ادویه‌های تند و تیز، گیاهان معطر و تازه و مزه‌های غنی و گوناگون مشهور هستند. با وجود اینکه در قسمت‌های مختلف هند، رژیم‌های غذایی متفاوتی وجود دارد، ولی بیشتر مردم این کشور عمدتا از رژیم غذایی گیاهی پیروی می‌کنند. شاید شما هم درباره‌ی تأثیر رژیم گیاهخواری بر لاغری چیزهایی شنیده باشید. […] .

خواص طالبی برای سلامتی بدن و ارزش غذایی آنچطور ، 11 ساعت پیشفصل میوه‌های آبدار، رنگارنگ و تابستانه فرا رسیده است. طالبی یکی از میوه‌های محبوب در این فصل است که طرفداران زیادی هم دارد. عطر و طعم شیرین آن برای کوچک و بزرگ دل‌پذیر است. با ما همراه باشید تا با برخی از خواص طالبی بیشتر آشنا شوید. طالبی چیست؟ برخی عقیده دارند که طالبی و […] .

اگر مدام جوش می‌زنید این کارها را انجام ندهیدچطور ، 12 ساعت پیششما هم از آن دسته افرادی هستید که قبل از رفتن به مهمانی و قرار ملاقات‌های مهم جوش می‌زنید؟‌ جوش صورت یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که برای‌مان می‌افتد. این مهمان‌های ناخوانده که بی‌دعوت می آیند، به‌سختی هم می‌روند. ممکن است فرایند درمان جوش برای کسی به موارد خاصی بستگی داشته باشد که برای دیگران […] .

علائم بیماری سل، علل و روش‌های درمان آنچطور ، 1 روز پیشسل بیماری‌ای عفونی است که معمولا روی ریه‌ها اثر می‌گذارد. این بیماری درمقایسه با سایر بیماری‌های عفونی، دومین بیماری مرگ‌بار در سراسر جهان است. فقط در سال ۲۰۱۵، حدود ۱٫۸ میلیون نفر از مردم جهان به‌دلیلِ ابتلا به بیماری سل جان باختند و ۱۰٫۴ میلیون نفر نیز به آن مبتلا شدند. با توجه به اهمیت […] .

۱۰ اشتباه رایج در مدیریت و رهبریچطور ، 1 روز پیشتجربه نامی است که همه‌ی افراد روی اشتباهات خود می‌گذارند. اسکار وایلد همیشه گفته می‌شود که اشتباه فرصتی برای یادگیری است. با این حال، قطعا بهتر است که از ابتدا، جلوی اشتباه را بگیریم. این مقاله، به ۱۰ خطای رایج در مدیریت و رهبری می‌پردازد و روش‌های جلوگیری از ارتکاب به آنها را توضیح می‌دهد. […] .

علائم هفت‌گانه‌ی فروپاشی اخلاقی در سازمانچطور ، 1 روز پیشتا به حال کسی در سازمان‌تان تصمیمی گرفته که شما احساس کنید از نظر اخلاقی نادرست است؟ احتمالا پاسخ‌تان «بله» است. سازمان‌ها اغلب کار خود را به خوبی و با تصمیم‌های اخلاقی شروع می‌کنند، اما مرز بین درست و غلط به سادگی قابل شکستن است، مخصوصا زمانی که افراد برای نتیجه‌گیری از کار، تحت فشار […] .

انتخاب رنگ آشپزخانه؛ کدام رنگ‌ها هنگام آشپزی به شما آرامش می‌دهند؟چطور ، 1 روز پیشحتما شنیده‌اید که می‌گویند «آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است.» برای شما چطور؟ اولین چیزی که در هر آشپزخانه‌ای، کوچک یا بزرگ فرقی نمی‌کند، به‌چشم می‌آید، رنگ آن است. آیا می‌دانید که رنگ آشپزخانه می‌تواند باعث شود که هم موقع آشپزی و هم زمان صرف غذا راحتی و آرامش بیشتری در محیط حس کنید؟ گفته می‌شود […] .

رهبری سطح ۵ چیست؟چطور ، 1 روز پیشبه نظر شما چه چیز باعث به وجود آمدن رهبران فوق‌العاده می‌شود؟ شجاعت‌؟ هوش بالا در کسب‌وکار؟ دانش تخصصی‌؟ توانایی سازمان‌دهی‌؟ رهبران فوق‌العاده، دارای ترکیب مشخصی از مهارت‌ها هستند. اما ویژگی‌های دیگری نیز دارند؛ ویژگی‌های خاصی که تعریف‌شان سخت‌تر است. اگر در نقش رهبری قرار دارید، احتمالا می‌خواهید بدانید که چطور می‌توانید به «سطح بعدی» […] .

پرورش رهبران آینده؛ ۷ توانایی که رهبران باید داشته باشندچطور ، 1 روز پیشسازمان‌ها فقط در مقام‌های اجرایی رده بالا نیاز به رهبر ندارند. رهبران افرادی هستند که بینش کافی را برای تشخیص اقدامات مورد نیاز و تشویق و انرژی‌بخشی به کارمندان برای ایجاد عملکرد بهتر، دارا هستند. با داشتن مهارت‌های قوی رهبری در تمامی سطوح سازمانی، ساخت کسب‌وکاری قدرتمند، محترم و پررونق بسیار آسان‌تر خواهد بود. با […] .

۱۹ کاری که زوج های خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام می‌دهندچطور ، 1 روز پیشاگر ازدواج کرده باشید و درگیرِ زندگی دونفره باشید، حتما می‌دانید که مدیریت روابط پستی و بلندی‌های زیادی دارد. زندگی دونفره، همیشه مانند فیلم‌های رمانتیک نیست و داستان همیشه درباره‌ی عشق و لحظات دوست‌داشتنی نخواهد بود. مثلا زمانی را فرض کنید که دو نفر هر دو خسته و درمانده از محل کار به خانه می‌رسند، […] .

چگونه جذبه مدیریتی خود را گسترش دهیم؟چطور ، 1 روز پیشاولین بار که محمد رئیسش را در حال صحبت در کنفرانس دید از اینکه چقدر خوب همه چیز را کنترل می‌کرد متعجب شد. بیشتر از ۱۰۰ نفر در آنجا حضور داشتند، اما با این حال او توانست آرامش و اعتماد به نفس خود را حفظ کند. اما چیز دیگری هم وجود داشت که همه را […] .

چطور الگوی کارمندان خود باشیم؟چطور ، 1 روز پیشبعضی از رئیس‌ها هستند که به همه می‌گویند تا دیروقت در شرکت بمانند و کار کنند ولی خودشان رأس ساعت ۵ شرکت را ترک می‌کنند تا به برنامه‌ی بدنسازی‌شان برسند. بعضی از مسئولان ارشد هستند که از همه به خاطر وقت‌گذرانی در اینترنت انتقاد می‌کنند، ولی خودشان در ساعات اداری، خرید خانه‌شان را با اینترنت […] .

کتاب شهر یک نفره؛ استانبول به روایت عکس و شعرچطور ، 1 روز پیششناسه‌ی کتاب عنوان کتاب: شهر یک نفره انتخاب و ترجمه شعر: سیامک تقی‌زاده انتخاب عکس: مصطفی سون – روزبه روزبهانی تعداد صفحات: ۱۱۳ درباره‌ی کتاب عکس‌ها در همیشه‌ی تاریخ روایتگران و قصه‌گویان صادق و روراستی بودند که همه‌چیز را آن‌طور که باید و شاید نشان دادند و روایت کردند. حالا این‌بار عکس‌ها شانه‌به‌شانه‌ی شعرها در […] .