درحال بارگذاری...

بایرن مونیخ: انقلابی در شبیه سازی صدای تماشاگران فوتبال

0 4935
جمعه، ۱۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۱

برای اولین بار تاثیر یار دوازدهم بر کیفیت فوتبال به صورت علمی اندازه گیری شد.

به گزارش CNN، همیشه در مورد تاثیر تشویق تماشاگران فوتبال بر انرژی بازیکنان صحبت شده است ولی این اثر هیچ گاه اندازه گیری نشده است.

این موضوع با تکنولوژی جدیدی که توسط شرکت های زیمنس (Siemens) و سیگنال نویز (Signal Noise) پایه گذاری شد، تغییر کرد. این تکنولوژی قرار است در بازی های خانگی بایرن مونیخ استفاده گردد و رابطه بین سر و صدای تماشاگران و حرکات بازیکنان در زمین بازی در ورزشگاه آلیانتس آرنا را شبیه سازی کند.

با استفاده از تکنولوژی دوربین های صوتی، صدای تماشاگران به صورت نقشه های سه بعدی شبیه سازی می شود.

آینده پخش زنده تلویزیونی

تکنولوژی جدیدی که در این فصل اجرا شده است، متوسط صدای طرفداران زمانی که به اتفاقات داخل زمین بازی واکنش نشان می دهد را ثبت می کند. همچنین بازیکنانی که بیشترین حمایت را از تماشاگران دریافت می کنند را به بینندگان تلویزیون نشان می دهد.

متیو فالا، مدیر اجرایی شرکت سیگنال نویز گفت: «همیشه بحث های زیادی در مورد مفهوم یار دوازدهم و نقش تماشاگران در بازی فوتبال وجود داشته است. برای اولین بار ما می توانیم اتفاقات زمین بازی و صدای 75000 تماشاگر در ورزشگاه آلیانتس آرنا را اندازه گیری کرده و الگوهای رفتاری را تجزیه و تحلیل کنیم.»

این تکنولوژی به طور بالقوه می تواند در پخش زنده تلویزیونی نیز مورد استفاده قرار گیرد و بیننده را قادر سازد که ببیند صدا دقیقاً از کجای ورزشگاه می آید، چه زمانی رخ می دهد و شدت صدا چقدر است.

تاثیر صدای تماشاگران

هواداران نقش مهمی در بازی خانگی دارند و می توانند بر نتیجه بازی تاثیر بگذارند.

وستفالن، ورزشگاه خانگی بورسیا دورتموند یکی دیگر از ورزشگاه های آلمان است که به خاطر طرفداران وفادار، جو ورزشگاه و دیوار زرد معروف شده است. این ورزگاه همیشه باعث ترس تیم میهمان و انگیزش بازیکنان خودی شده است.

یکی از هواداران دورتموند در مورد این تکنولوژی می گوید: «این یک ایده بسیار جالب است. وقتی بازی های خانگی را مجدداً تماشا می کنم، همیشه فکر می کنم که صدای هواداران حریف خیلی بیشتر از ماست. این که بدانیم کدام بازیکن بیشتر تشویق می شود خیلی جالب است.»

نظرات

نظری داده نشده است.

نظر شما ارسال شد.