درحال بارگذاری...

ثروتمندترین کشورهای دنیا در سال 2018

1 3393
یکشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۲۲:۱۲

از تقریباً 200 کشور دنیا فقط تعداد انگشت شماری از آن‌ها ثروتمند هستند.

درآمد سالانه این کشورها میلیاردها یا تریلیون‌ها دلار است. تولید ناخالص داخلی (GDP) کشورها میزان ثروت آن‌ها را مشخص می‌کند. 10 کشور ثروتمند دنیا در سال 2018 کدام کشورها هستند؟ لیست این کشورها را بر اساس گزارش سالانه صندوق بین‌المللی پول منتشر شده در ماه اکتبر در زیر آمده است.

10. هنگ کنگ

هنگ کنگ عنوان ساده‌ترین مکان در جهان برای انجام کسب و کار در جنوب شرقی آسیا است. به خاطر سیاست‌های ساده و قوانین مالیاتی لیبرال، بسیاری از شرکت‌های بزرگ مقر برون مرزی خود را در هنگ کنگ تاسیس می‌کنند. براساس داده‌های صندوق بین‌المللی پول و شاخص تولید ناخالص داخلی، هنگ کنگ دهمین کشور ثروتمند جهان است.

9. امارات متحده عربی

امارات از 7 ایالت عربی تشکیل شده است که دبی پرجمعیت‌ترین آن‌ها می‌باشد. امارات متحده عربی هنوز توسط یک خانواده سلطنتی کنترل می شود و آن‌ها به توسعه بازار و اقتصاد کشور افتخار می‌کنند. با سرانه تولید ناخالص داخلی 68,250 دلار، این کشور تولیدکننده نفت به یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است.

8. کویت

در حالی که کاهش قیمت نفت تاثیر منفی بر اقتصاد برخی از کشورها داشته است، اقتصاد کویت همچنان پرقدرت پیش می‌رود. بجز نفت، کویت برای رشد قسمت‌های دیگر سرمایه‌گذاری زیادی کرده و به نتایج خوبی هم رسیده است. سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور اکنون حدود 70 هزار دلار است ولی با نرخ رشد اقتصادی فعلی به زودی به بالای جدول خواهد رسید.

7. ایرلند

اقتصاد ایرلند به عنوان عضوی از سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به دلیل سرمایه‌گذاری هوشمندانه و رشد ساخت و ساز، بسیار قدرت گرفته است. نرخ اشتغال بالا، حقوق بالا شاغلین و هزینه‌های قابل توجه داخلی به اقتصاد این کشور کمک کرده است. سرانه تولید ناخالص داخلی ایرلند 72,630 دلار است.

6. نروژ

نروژ علاوه بر اینکه یکی از شادترین کشورهای دنیا است، یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا نیز می‌باشد. با سرانه تولید ناخالص داخلی 74,882 دلار نروژ ششمین کشور ثروتمند جهان است. اقتصاد نروژ عمدتاً بر پایه تولید و صادرات نفت می‌باشد ولی تجارت بین‌المللی کالای قدرتمندی نیز دارد.

5. برونئی

این کشور علاوه میراث فرهنگی غنی با صنایع و فناوری‌های مدرن هم هماهنگ شده است. برونئی دومین کشور توسعه یافته در جنوب شرقی آسیا پس از سنگاپور است. اقتصاد این کشور وابسته به نفت و گاز است ولی با سرمایه‌گذاری‌های متنوع خود توانسته است ثبات اقتصادی را حفظ کند. سرانه تولید ناخالص داخلی برونئی 76,740 دلار است.

4. سوئیس

در کشور سوئیس با جمعیتی کمتر از 9 میلیون نفر، سرانه تولید ناخالص داخلی بیش از 80 هزار دلار است. بانکداری، صنعت، تجارت بین‌الملل و فعالیت‌های تخصصی کلید اقتصاد کشور است. صنعت گردشگری نیز درآمد قابل توجهی برای سوئیس دارد.

3. سنگاپور

این کشور جزیره‌ای کوچک برای رسیدن به صدر جدول کشورهای ثروتمند تلاش زیادی انجام می‌دهد. رشد اقتصادی سالانه 2/5 درصد در سه ماه اول سال نشان دهنده این تلاش است. سرانه تولید ناخالص داخلی سنگاپور حدود 90,530 دلار است.

2. لوگزامبورگ

این کشور کوچک اروپایی تنها 600 هزار نفر جمعیت دارد. نرخ بیکاری این کشور ثابت و حدود 5 درصد است. اقتصاد لوکزامبورگ بر اساس تولید فولاد و بانکداری بین‌المللی است. جنگل‌های متراکم این کشور نیز به کسب و کارهای محلی کمک زیادی می‌کند. برای این کشور کوچک سرانه تولید ناخالص داخلی 109,190 دلار بسیار عالی است.

1. قطر

اقتصاد این کشور در خاورمیانه بر پایه فروش نفت و گاز می‌باشد. با نرخ بیکاری 0/4 درصد و سرانه تولید ناخالص داخلی 124,930 دلار، قطر ثروتمندترین کشور جهان می‌باشد.

نظرات

Eric - جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸، ۰۰:۵۶

UAE is no doubt one of the richest countries in the world. Also the best country to live in . My favorite cars can be seen here on road. And the best place to buy car accessories dubai

نظر شما ارسال شد.