درحال بارگذاری...

چشم بند جدید پاناسونیک (Wear Space)

0 2403
یکشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۲۳

با استفاده از چشم بند جدید شرکت پاناسونیک افراد می‌توانند تمرکز بیشتری بر کار خود داشته باشند.

بخش زندگی آینده کارخانه پاناسونیک در حال ساخت یک چشم بند خاص پوشیدنی است که شنیدن صدای محیط و نگاه شما با اطراف را طوری محدود می‌کند که بتوانید کاملاً بر کار خود تمرکز کنید.

نمونه اولیه این دستگاه، با نام Wear Space، به گونه‌ای طراحی شده است که با ایزوله کردن افراد به آن‌ها اجازه می‌دهد که در فضاهای شلوغ و دفاتر باز بدون حواس پرتی به کار خود ادامه دهند.

این پروژه توسط استودیوی طراحی Future Life Factory پاناسونیک با همکاری یک طراح لباس ژاپنی به نام Kunihiko Morinaga ایجاد شده است.

پاناسونیک امیدوار است که با استفاده از یک مانع برای کاهش میدان دید افقی کاربر در حدود 60 درصد، آنها را تشویق به تمرکز بر کار در مقابل خود کند.

این شرکت می گوید: «امروزه، با افزایش تعداد دفاتر باز، داشتن فضای شخصی که در آن بتوان تمرکز کرد برای کارکنان اهمیت زیادی پیدا کرده است. Wear Space به راحتی این فضای شخصی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.»

 چشم بند جدید پاناسونیکWear Space

همانند چشم بند اسب ولی با طراحی جدید و زیبا، این وسیله تشکیل می‌شود از یک نوار منحنی ساخته شده از مواد انعطاف‌پذیر که پشت سر کاربر را می‌پوشاند و تا کنار چشمان کاربر کشیده می‌شود که دید محیطی فرد را کاهش می‌دهد. با نزدیک یا دور کردن لبه‌های این دستگاه می‌توان زاویه دید کاربر را تغییر داد.

در قسمت داخلی منحنی این دستگاه نیز یک جفت هدفون حذف کننده نویز تعبیه شده است که در سه سطح متفاوت می‌تواند صدای محیط اطراف را حذف کند. با استفاده از وایرلس یا بلوتوث می‌توان این دستگاه را برای شنیدن موسیقی به موبایل یا کامپیوتر متصل کرد.

برخلاف هدبند هدفون‌های معمولی، Wear Space هیچ فشاری به سر کاربر وارد نمی‌کند.

مدلی از این دستگاه پوشیدنی در ماه مارس سال جاری در رویداد SXSW رونمایی شد ولی هنوز در فاز پروتوتایپ قرار دارد و کمپین‌های تبلیغاتی آن تا ماه دسامبر ادامه خواهد داشت.

درحالی که این دستگاه برای بزرگسالان ساخته شده است، طراحان زیادی تلاش می‌کنند تا بتوان آن را برای کودکان نیز استفاده کرد.

نظرات

نظری داده نشده است.

نظر شما ارسال شد.