درحال بارگذاری...

بهترین شبیه سازهای اندروید روی کامپیوتر

1 2999
سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۸

چطور می‌توان اپلیکیشن‌های اندروید را روی کامپیوتر شخصی یا Mac اجرا کرد؟

چندین دلیل برای شبیه‌سازی اندروید روی کامپیوتر وجود دارد. تست اپ‌ها روی کامپیوتر ساده‌تر از موبایل است و بازی کردن در صفحات نمایش بزرگتر دلچسب‌تر است.

اگرچه شما می‌توانید هر اپلیکیشنی را روی شبیه‌ساز اجرا نمایید ولی «بازی» اصلی‌ترین دلیل برای شبیه‌سازی اندروید روی کامپیوتر است. برای مثال به راحتی می‌توان تصاویر روی کامپیوتر را به اینستاگرام فرستاد.

در اینجا بهترین شبیه‌سازهای اندروید در سال 2018 را معرفی می‌کنیم.

1. BlueStacks

شبیه‌ساز فوق‌العاده بازی‌های اندروید روی کامپیوتر

بلواستکس از لحاظ کیفیت شاید بهترین شبیه‌ساز اندروید باشد. رابط کاربری ساده دارد و شبیه یک تبلت بزرگ است. نسخه‌های رایگان و غیر رایگان آن موجود است که نسخه رایگان آن با تبلیغات همراه است ولی این تبلیغات زیاد اذیت کننده نیستند.

BlueStacks عمدتاً مخصوص بازی است ولی به راحتی می‌توان اپ‌های درگر را از گوگل پلی استور دانلود و نصب نمود. فایل‌های APK را هم به راحتی می‌توان در آن نصب کرد و در کل عملکرد بهتری نسبت به موبایل دارد.

2. Nox

شبیه‌ساز رایگان با امکان نصب اپ بدون گوگل پلی

ناکس هم مانند بلواستکس یک شبیه‌ساز اندروید سریع و جذاب برای کامپیوتر شخصی و مک است. اگر می‌خواهید از ناکس برای بازی استفاده کنید باید بدانید که ناکس گیم‌پد مخصوص بازی دارد و قابلیت تنظیم کلیدها و دکمه‌ها برای انجام حرکات خاص اندروید را نیز دارد. ورژن اصلی اندروید این شبیه‌ساز 4.4.2 است ولی می‌توان اندروید 5 و 7 را نیز روی آن اجرا کرد.

علاوی بر بازی‌ها، اپ‌های دیگر را نیز می‌توان از گوگل پلی استور دانلود و نصب نمود. اگرچه Nox کاملاً رایگان است ولی تولبار قدرتمندی حاوی میانبر اسکرین‌شات، ضبط ویدئویی و نصب فایل APK بدون گوگل پلی در سمت راست آن وجود دارد. همچنین با کشیدن و انداختن فایل APK روی ناکس اپ به طور خودکار نصب می‌شود.

3. KOPLAYER

کمی قدیمی است با قابلیت اجرای چند پنجره شبیه‌ساز کنار هم

شبیه‌ساز اندروید دیگر که مناسب بازی می‌باشد، کوپلیر با دو حالت سرعت و سازگاری است. حالت سرعت آن برای عملکرد بهتر در بازی‌ها ولی حالت سازگاری آن برای رفع مشکلات احتمالی است. KOPLAYER قابلیت اجرای چند پنجره شبیه‌ساز کنار هم را دارد.

متاسفانه کوپلیر برخی مواقع حتی در حالت سازگاری هم به مشکل برمی‌خورد و تقریباً یک سال است که آپدیت نشده است. علاوه بر تمرکز این شبیه‌ساز روی بازی‌ها، طیف گسترده‌ای از اپ‌ها را می‌توان از سایت آن دانلود و نصب کرد.

4. AndY

شبیه‌ساز اندروید روت شده

شبیه‌ساز جالب اندی بر پایه VMWare Player است و حجم نصبی آن حدود 3GB است. موقع نصب چند گزینه اختیاری وجود دارد که اگر صلاح می‌دانید نصب نکنید. ایده اولیه AndY اجرای بازی‌های اندروید روی کامپیوتر است. اندی علاوی بر دسته‌های Xbox و PlayStation از موبایل اندروید به عنوان یک گیم‌پد نیز پشتیبانی می‌کند.

راه‌اندازی اندی کمی مشکل است ولی می‌توان آن را روی ویندوز و مک نصب نمود و با روت کردن آن از اپ‌های خاص استفاده کرد.

5. MEmu

نصب آسان اپ‌ها بدون گوگل پلی

اگرچه MEmu یک شبیه‌ساز جدید اندروید است ولی توانسته به سرعت جایگاه خود را پیدا کند. MEmu Play هم مانند دیگر شبیه‌سازها در درجه اول برای بازی طراحی شده است. بهترین عملکر MEmu زمانی است که قابلیت virtualization برای CPU فعال باشد. علاوه بر تراشه‌های Intel و AMD از کارت‌های گرافیک داخلی و اختصاصی هم پشتیبانی می‌کند.

گزینه‌های زیادی برای تنظیم کیبورد در جهت بهبود عملکرد بازی‌ها و جود دارد. اپ‌ها را می‌توان از طریق Google Play Store یا با کشیدن و رها کردن فایل‌های APK در پنجره شبیه‌ساز نصب نمود. همانند ناکس، در منوی جانبی MEmu هم گزینه‌های زیادی وجود دارد. ورژن اندروید در این شبیه‌ساز 5.1.1 است.

شبیه‌سازهای دیگر

شبیه‌سازهای دیگری نیز برای اجرای اندروید روی کامپیوتر وجود دارند که عبارتند از:

Genymotion

AmiDuOS

Remix OS Player

ARChon

Android Studio's emulator

Bliss

Droid4X

Xamarin

YouWave


مطالب مرتبط:

ارسال پیام دایرکت اینستاگرام از کامپیوتر

بهترین ویرایشگر ویدئو برای اینستاگرام

بهترین اپلیکیشن های ویرایش عکس

سهم اندروید از بازار گوشی های هوشمند چقدر است؟

نظرات

Muhammad Akhtar - چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۱۷

A bad koplayer review is - that one of their user does not agree with it, he says that he found malware in it. I think it was his own fault. Malware can be in his own computer but he is blaming KoPlayer.

نظر شما ارسال شد.