درحال بارگذاری...

ارسال پیام دایرکت اینستاگرام از کامپیوتر

0 2249
پنجشنبه، ۷ شهریور ۱۳۹۸، ۰۰:۴۱

پیام دایرکت یا مستقیم (Direct message یا DM) یک قابلیت اپلیکیشن اینستاگرام است که به کاربر اجازه می دهد پیام های خصوصی برای دیگر کاربران اینستاگرم ارسال نماید. در این مطلب نحوه ارسال و مشاهده پیام های دایرکت از طریق کامپیوتر را بررسی می کنیم.

روش اول: افزونه گوگل کروم

در مطلب قبلی روشی برای دانلود عکس، ویدئو، استوری و IGTV از وبسایت اینستاگرام توسط یک افرونه گوگل کروم (Google Chrome Extension) معرفی کردیم. با استفاده از همین افزونه می‌توان از طریق کامپیوتر پیام دایرکت هم ارسال کرد.

1. اگر قبلاً این افزونه (Downloader for Instagram) را نصب نکرده‌اید، از این لینک دانلود و آن را روی مرورگر خود نصب کنید.

2. وارد اکانت خود در سایت Instagram.com شوید. مطابق شکل زیر، چند آیکون جدید به قسمت بالای سایت اینستاگرام افزوده می‌شود.

افزونه گوگل کروم برای دانلود از اینستاگرام

3. در قسمت سمت راست بالای صفحه روی آیکون موبایل () کلیک کنید.

نمایش موبایل سایت اینستاگرام

4. در قسمت سمت راست بالای صفحه باز شده روی آیکون پیام دایرکت () کلیک کنید.

پیام دایرکت اینستاگرم

5. در این قسمت می‌توان پیام‌های دریافتی قبلی را مشاهده و به آن‌ها پاسخ داد. برای ارسال یک پیام جدید روی آیکون بعلاوه () کلیک کنید.

ارسال پیام دایرکت جدید

6. از لیست موجود فردی را برای ارسال پیام انتخاب کنید یا نام او را جستجو نمایید. امکان انتخاب همزمان چند نفر هم وجود دارد. برای حذف فرد هم می‌توان دوبار روی اسم فرد کلیک کرد یا تیک مقابل آن را حذف کرد.

7. برای ارسال پیام روی Next کلیک کنید. اگر گزینه Next دیده نمی‌شود کمی اسکرول را به سمت بالا بچرخانید. با این روش عکس و لینک هم می‌توان فرستاد.

روش دوم: ابزار توسعه دهندگان

این روش شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی در این روش به هیچ افزونه‌ای نیاز نیست و فقط با یک مرورگر (کروم، فایرفاکس و ...) قابل انجام است.

1. وارد اکانت خود در سایت Instagram.com شوید.

2. در صفحه سایت اینستاگرام کلیک راست کنید و گزینه Inspect را انتخاب کنید (Inspect Element در فایرفاکس). با این کار پنل توسعه دهندگان مرورگر شما باز می‌شود. برای باز کردن این پنل می‌توان از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+I هم استفاده کرد (Command+Option+I برای سیستم عامل مک).

 نوار پنل توسعه دهندگان

3. در نوار بالای پنل توسعه دهندگان روی آیکون تغییر اندازه صفحه () کلیک کنید. برای این کار هم می‌توان از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+M هم استفاده کرد (Command+Shift+M برای سیستم عامل مک).

4. صفحه سایت اینستاگرام را رفرش کنید تا اندازه صفحه سازگار شود.

5. از این مرحله به بعد دقیقاً مشابه روش اول عمل کنید. در قسمت سمت راست بالای صفحه روی آیکون پیام دایرکت () کلیک کنید. این آیکون فقط در صفحه اصلی سایت دیده می‌شود.

6. در این قسمت می‌توان پیام‌های دریافتی قبلی را مشاهده و به آن‌ها پاسخ داد. برای ارسال یک پیام جدید روی آیکون بعلاوه () کلیک کنید.

7. از لیست موجود فردی را برای ارسال پیام انتخاب کنید یا نام او را جستجو نمایید. امکان انتخاب همزمان چند نفر هم وجود دارد. برای حذف فرد هم می‌توان دوبار روی اسم فرد کلیک کرد یا تیک مقابل آن را حذف کرد.

8. برای ارسال پیام روی Next کلیک کنید. اگر گزینه Next دیده نمی‌شود کمی اسکرول را به سمت بالا بچرخانید. با این روش عکس و لینک هم می‌توان فرستاد.

روش‌های دیگر:

- استفاده از افزونه دیگر کروم Direct Message for Instagram.

- اپلیکیشن اینستاگرام برای Windows 10.

- نرم افزار رایگان IG:DM برای ویندوز، مک و لینوکس.

- استفاده از شبیه سازهای اندروید (مانند BlueStacks، NOX Player و ...) برای نصب اپلیکیشن اندروید اینستاگرام روی کامپیوتر.

- اپلیکیشن Flume App برای سیستم عامل مک.


برای تست این روش‌ها برای ما (@goonagoon.info) یک پیام دایرکت ارسال کنید.


مطالب مرتبط:

دانلود عکس ها و ویدئوهای اینستاگرام با یک کلیک

بهترین شبیه سازهای اندروید روی کامپیوتر

بهترین ویرایشگر ویدئو برای اینستاگرام

بهترین اپلیکیشن های ویرایش عکس

کپی متن از اپلیکیشن اینستاگرام در اندروید

پست گذاشتن در اینستاگرام با مرورگر گوگل کروم

صفحه گوناگون در اینستاگرام

نظرات

نظری داده نشده است.

نظر شما ارسال شد.