درحال بارگذاری...

آیا برای ذخیره باتری گوشی های هوشمند نیازی به نصب اپلیکیشن دارید؟

0 2505
جمعه، ۶ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۱۵

شما ممکن است هر روز تلفن همراه خود را شارژ نمایید. برای افزایش طول عمر باتری گوشی نیازی به نصب اپلیکیشن جدید نیست و فقط با تغییر تنظیمات گوشی می توان این کار را انجام داد.

اگر چه گوشی های هوشمند امکانات زیادی از دوربین دوگانه گرفته تا ده ها گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی را در خود جای داده اند، هنوز با مشکل طول عمر محدود باتری دست و پنجه نرم می کنند. وقتی از آنها استفاده نمی کنید این باتری ها ممکن است چند روز پر باشند ولی به محض کوچکترین استفاده از گوشی، باتری آن 24 ساعت هم دوام نمی آورد. به همین دلیل است که برنامه های صرفه جویی در مصرف باتری هنوز در میان برنامه های محبوب هستند. اما آیا این اپلیکیشن ها واقعا کار می کنند؟ جواب: بستگی دارد به ...

نرم افزارهای گوشی های هوشمند کیفیت های بسیار متفاوتی دارند. بعضی از توسعه دهندگان نرم افزارهای کارآمد با کمترین استفاده از سی پی یو و رم ساخته اند. ولی نرم افزارهایی مانند فیسبوک با استفاده ی همزمان از اجزایی مانند جی پی اس، وای فای و دیتا بیش از حد از منابع گوشی استفاده می کنند.

بسیاری از برنامه های ذخیره باتری با تنظیم میزان استفاده از منابع محاسباتی گوشی به ازای هر اپلیکیشن کار می کنند. در شرایطی که شما واقعا از آن برنامه ها استفاده نمی کنید، چرا به آنها اجازه دهیم کا منابع زیادی را مصرف نمایند.

اپلیکیشن هایی مانند Greenify میزان استفاده اپلیکیشن های شما را کنترل می کند و توان مصرفی آن هایی را که به ندرت استفاده می کنید کاهش می دهند. این موضوع برای اپلیکیشن های GO Battery Saver، Power Widget ،Avast Battery Saver و DU Battery Saver هم همین طور است. این برنامه ها معمولاً رایگان و دارای قابلیت ارتقا به نسخه ی حرفه ای هستند. موضوع این است که این تنظیمات درون خود سیستم عامل وجود دارد.

تولید کنندگان تلفن و توسعه دهندگان سیستم عامل می دانند که عمر کوتاه باتری یک چالش است. به همین دلیل آن ها ویژگی صرفه جویی در انرژی را به سیستم عامل اضافه می کنند. در اکثر گوشی ها، می توانید تنظیمات مربوط به این قابلیت را کنترل کنید که در کدام سطح از ظرفیت عمل کنند. به سادگی می توان با تنظیم خودکار نور صفحه نمایش و حالت هواپیما عمر باتری را افزایش داد.

علاوه بر این، سیستم عامل های جدید اندروید از ویژگی Adaptive Battery بر پایه ی هوش مصنوعی استفاده می کنند. این ویژگی میزان استفاده شما از یک اپلیکیشن را کنترل می کند و تصمیم می گیرد که آن را در حالت آماده باش قرار دهد یا در حالت خواب تا از مصرف زیاد انرژی جلوگیری کند.

به یاد داشته باشید که برخی از این برنامه ها به راحتی کلاهبرداری می کنند و سعی در دسترسی به اطلاعات شخصی شما دارند، مانند برنامه خرابکار Advanced Battery Saver که در Play Store گوگل موجود است. بنابراین اگر به اپلیکیشنی شک دارید بدون تحقیق در موردش آن را نصب نکنید. بهتر است در این بین به تنظیمات گوشی خود نگاه کنید.

نظرات

نظری داده نشده است.

نظر شما ارسال شد.